2019. aasta parim klienditeenindaja Merlin Villik

Aasta parim klienditeenindaja on Merlin Villik

19.07.2019 Uudised

Coopis töötab 5300 vahvat kolleegi üle Eesti ning meil on igal aastal kombeks ettevõtte suvepäevadel tunnustada meie silmapaistvamaid klienditeenindajaid, kes olid läbinud mitmevoorulise konkursi ja paistnud eriliselt silma oma nutikuse ning kliendikeskse lähenemisega erinevate situatsioonide lahendamisel.

Coop Eesti parima klienditeenindaja tiitli pälvis tänavu Merlin Villik Coop Mooste kauplusest, teise koha sai Karoliine Sinijärv Tormi Konsumist, kolmanda Aidi Sildaru Kohila Konsumist, neljanda Elis Tunder Pärnu Maksimarketist ja viienda Kristel Leppikus Mustla Konsumist. 

Uurisime lähemalt, kuidas Merlin meie juurde tööle jõudis, kuidas talle Moostes meeldib ja millega ta tööst vabal ajal tegeleb :) 

Oled Põlvast pärit, kuidas sa Mooste Coopi poodi tööle sattusid?
Põlvas kasvasin ja käisin koolis, mille järel läksin Tartusse õppima. Valisin erialad, mismulle meeldivad ja huvi pakuvad. Esmalt õppisin pagar-kondiitriks, siis toitlustustteenindust, seejärel läksin Eesti Maaülikooli õppima aiandust. Pärast lõpetamist töötasin Tartus hoopis telekommunikatsioonifirmas. Elukaaslane on pärit Moostest ja tõi mu siia. Kui lapsed sündisid, elasin juba Moostes. Ühel päeval nägin kuulutust, et Mooste kauplusesse vajatakse suveks klienditeenindaja asendajat. Saatsin CV ja kandideerisin. Nii ma siia sattusingi. Nüüd on mõnest kuust saanud juba pea kolm aastat. Mulle väga Mooste meeldib. See on väike, tore, positiivse auraga koht. Siin on kõik käe-jala juures, ka lasteaed ja kool. Lastega peredele on see ideaalne paik – turvaline ja kodune, pood on kodu lähedal, siinsamas on lasteaed. Moostes on ilus mõis, kus käib vilgas elu. Mooste on kuulsaks saanud oma igasügisese õllefestivaliga Oktoobrifest, kus olen isegi letiteenindaja olnud.

Kuidas Mooste pood elab?
Moostes on kaks poodi. Meie poe suur eelis on see, et siin saab pensioni välja võtta. Võimalus, et Coop pakub kauplustes sularahateenust, on siinsetele inimestele väga oluline. Enam ei pea minema Põlvasse pensioni järele, vaid selle saab kätte meie poest. Kohalik tuleb siia, võtab pensioni välja ja teeb mõned ostud – see on väga oluline.

Kui suur on teie kollektiiv?
Koos koristajaga on meid kokku neli. Väikeses poes peavad kõik tegema kõike. Kui vaja, tellid kaupa, paned välja, töötad kassas, koristad jms. Nii väikeses poes nagu meil teeb ka juhataja kõiki neid töid, mida teisedki. Olen paaril suvel asendanud suvepuhkusel olevat juhatajat ja nii ka tänavu. See tähendab veidi suuremat koormust, aga ka vastutust. Tööle tulen alati rõõmsa meele ja olekuga. Töökaaslased on toredad ja toetavad. Oleme nagu väike perekond.

Kas oli ka kõhklusi siia tööle tulles?
Tegelikult on kõik õpitav ja ajaga tuleb vilumus. Mul polnud siia tööle tulles kartust, et äkki ma ei saa hakkama. Miks ma ei peaks hakkama saama? Mõtlen positiivselt ega lase hirmudel enda üle võimust võtta. Väikeses maapoes on nii tore töötada, siinsed inimesed on omaks saanud ja nad on väga toredad. Ainult väikeses maapoes võib juhtuda, et klient toob kimbu piibelehti ja laps kingib karikakraõie. Need on armsad ja südantsoojendavad hetked. Klienditeenindaja amet on aidanud siia kanti ka sulanduda. Ma tunnen, et mind on siin omaks võetud ning mina omakorda pean omaks neid ja Moostet. Terve Mooste teretab ja tunnen kliendid tänaval ära. Olen siin nagu omainimene.

Mida nädalavahetusel perega ette võtate?
Teeme koos lastega natuke aia- ja põllutöid. Ja siis plaanime minna matkale. Meile meeldivad spontaansed ettevõtmised. Teinekord lähme koos matkale ja telkima. Kauneid kohti, mida avastada, on Eestis ju nii palju!