Coop näitas taas suurimat kasvu

30.03.2021 Uudised

Coop Eesti kaupluste netokäive kasvas 2020. aastal 65 miljoni euro võrra kokku ligi 700 miljoni euroni ning turuosa 24,5 protsendini, suurendades sellega turuliidri positsiooni konkurentide ees veelgi.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on Coop juba aastaid kasvanud konkurentidega võrreldes poolteist kuni kaks korda kiiremini, kuid möödunud aastal oli kasv ülejäänud turust koguni üle kahe korra kiirem. „2020. aasta muutis kaubanduse tavapärast turuolukorda, inimesed tegid kaugtööd, mis tähendab, et kontorite asemel tehti tööd kodust, sageli ka maakodust, mis tõi kliente juurde ka paljudesse Coopi väiksematesse kauplustesse üle Eesti,“ ütles Ivask. „Lisaks avasid meie piirkondlikud ühistud eelmisel aastal kuus uut kauplust ning rekonstrueerisid põhjalikult veelgi rohkem,“ lisas Ivask. Alanud 2021. aasta märksõnadena toob Ivask välja kodumaise sortimendi veelgi jõulisemalt esile tõstmise, uute tehnoloogiate edasiarendamise, soodsaima pere ostukorvi säilitamise ja uute keskkonnaalaste eesmärkide seadmise.

Viimase kaheksa aasta jooksul järjest kiiremat kasvu näidanud Coop on ühe olulise edutegurina välja toonud oma ühistulise vormi. „Coop on kogukondlikult alguse saanud organisatsioon, mis võimaldab meil kogu teenitud kasumi tagasi investeerida nii kaupluste, sortimendi kui ka teenuste arendamisse, aidates nii kaasa piirkondade arengule kõikjal üle Eesti,“ tõi Ivask välja.