Coop Eesti Keskühistu saab uue juhatuse liikme

15.02.2022 Uudised

14. märtsist alustab Coop Eesti Keskühistu uue juhatuse liikme ja finantsdirektorina tööd Veiko Haavapuu. Veikol on pikaajaline töökogemus mitmete suurettevõtete ja -organisatsioonide finantsdirektorina nagu näiteks Statoil, Tallink ja Rail Baltica. Coop Eesti Keskühistu senine finantsdirektor Paavo Truu asub tööle Coop Panga finantsjuhina.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on toidukaubanduses toimunud viimastel aastatel väga kiired arengud. „Toidukaubandus on nelja seina vahelt liikunud osaliselt veebi, kliendiprogrammid on muutunud mängulisemaks, kauplused on saanud panga funktsiooni jpm. Veiko kogemus Statoilis ja Tallinkis toob meie organisatsiooni suure ja väärtusliku kogemuse, sest lisaks kütuse ja logistikateenusele on mõlemad ettevõtted jõuliselt sisenenud ka jaekaubanduse turule väga innovaatilisel moel,“ ütles Ivask.

Veiko Haavapuu sõnul annab liitumine Coopiga võimaluse juhtida Eesti ühe suurima koostöövõrgustiku finantse ning samal ajal panustada Eesti piirkondliku elu arengusse. „Olles ise pärit väiksemast piirkonnast, pean enda jaoks väga oluliseks, et saan nüüd Coopis oma kogemusi rakendada kohaliku elu edendamisse,“ ütles Haavapuu. Ühistuline kaubandusvorm on Haavapuu sõnul põnev nii oma eesmärgilt kui ka toimimise poolest. „Coopi puhul on tegemist tõenäoliselt Eesti kõige suurema koostöövormiga, mille tegutsemise eesmärk ei ole raha teenimine omanikele, vaid panustada kohaliku elu arendamisse nende tegutsemispiirkondades üle Eesti. Vägev ja võimas missioon!“ lisas Haavapuu.

Coopi piirkondlikud ühistud said alguse 1902. aastal Antslas, kui kogukondliku algatusena otsustasid sealse piirkonna talunikud asutada ühistu, et üheskoos mõistlikumatel tingimustel oma inimestele igapäevaselt vajalikku kaupa osta ja müüa. Täna koosneb Coop Eesti 19 piirkondlikust tarbijaühistust, kes tegutsevad põhimõttel hoida ja viia elu edasi igas Eestimaa nurgas. Coopi ühistutel on kokku 330 kauplust, mille netokäive ulatus 2021. aastal 752 miljoni euroni ning turuliidri positsioon kasvas Eesti toidu- ja esmatarbekaupade turul 24,7 protsendini.