Coop laiendas toidukappide teenuse maapiirkondadesse

28.10.2020 Uudised

Coop paigaldas Lääne-Harju valla kuude väikeasulasse e-poe toidukapid, kuhu kohalikel elanikel on võimalik tellida nii tava- kui ka sügavkülmutatud temperatuuril toidukaupa. Kui teenus osutub piirkondades edukaks, võivad sarnased toidukapid omale saada paljud sellised Eesti piirkonnad, kus täna toidukauplust üldse ei ole.

Coopi e-kaubanduse juhi Mait Mäesalu sõnul ei ole kaubandus enam ammu piiratud nelja seina ja riiulitega. „E-poe lahendused võimaldavad meil väiksemate piirkondade elanikele pakkuda suure poe sortimenti ning toimetada kauba kliendini oluliselt soodsamalt, kui füüsilise kaupluse ülalpidamine,“ ütles Mäesalu. Coopi esindaja sõnul on toidukappidel nii tava- kui ka sügavkülmarežiim ehk toit püsib klienti oodates õigel temperatuuril isegi siis, kui õues on palav suvi või pakatav talv. E-poest ostetud kaubale on võimalik järele minna kliendi poolt valitud 2-4-tunnise ajavahemiku sees ehk klient ei pea kodus kullerit ootama ning samuti on Mäesalu sõnul praeguse viiruse perioodil toidukapi suureks eeliseks kontaktivaba teenindus.

Esimesed kuus e-poe toidukappi paigaldas Coop kahe aasta eest Tallinnasse ning tänaste tulemuste ja kogutud teadmiste pinnalt otsustati soetada veel täiendavad kapid, mis paigaldati koostöös Lääne-Harju vallaga Kloogale, Leholasse, Padisele, Rummusse, Vasalemma ja Ämarisse. Mäesalu sõnul on taolise teenuse arendamisel võtmetähtsusega ka kohaliku omavalitsuse initsiatiiv leida kappidele võimalikult käidavad asukohad, et neid oleks mugav kasutada nii jalgsi kui ka autoga liikuvatel piirkonna elanikel.

Coopi e-poe toidukapid on täisfunktsionaalsed külmikud, kus on eraldatud nii tava kui ka sügavkülmarežiim ehk sõltumata ilmast on kappi võimalik tellida nii puu- ja köögivilju, jäätist, liha- ja piimatooteid, kuivaineid jpm. Toidukappi on võimalik kaupa tellida Coopi e-poe aadressilt www.ecoop.ee.