Coop on sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt kõige jätkusuutlikum toidukauplus

23.04.2020 Uudised

Värskelt avaldatud Sustainable Brand Index™ brändiuuringust selgub, et Eesti tarbijate hinnangul on sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt kõige jätkusuutlikum toidukauplus Coop.

Uuring analüüsis tarbijate teadlikkust ette antud brändide sotsiaalsete- ja keskkonnaalaste tegevuste osas ning hinnangut nendele vastavatele tegevustele. Uuringust selgub, et koguni 65% tarbijatest peavad teemat oluliseks ostuotsuste tegemisel.

Alo Ivask, Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees: "Pealekasvav põlvkond on suure missioonitundega ning hoolib sellest, millises maailmas me elame homme. Coopi ühistud on vastutustundlikkuse ja jätkusuutlikkuse põhimõtetel tegutsenud juba asutamisest alates üle 100 aasta ning meie kogemuse põhjal hinnatakse just väiksemates Eesti piirkondades seda väga kõrgelt. Coopil on palju selliseid kaupluseid, mida ühistud ei hoia avatuna kasumi teenimise eesmärgil, vaid piirkonna ainsa kauplusena soovib ühistu selle abil tagada kogukonna inimestele toidukauba mugava kättesaadavuse – praegune kriis aitab kõigil sellise missiooniga ettevõtmistel palju-palju paremini välja paista ning Coopi tulemus käesolevas uuringus on suurepärane tõestus sellest."