Maiu Ellermaa: "Suhtu teistesse nii, nagu Sa soovid, et Sinusse suhtutakse."

09.09.2020 Uudised

Tänavu aasta Coop Eesti parima klienditeenindaja auväärse I koha pälvis tõeliselt südamlik Maiu Ellermaa Kohila Konsumist, Rapla Tarbijate Ühistust! Jutuajamine Maiuga oli äärmiselt soe ja meeldiv - ja võib arvata, et sedasama tunnevad ka kõik kliendid, kes on temaga kohtunud. Uurisime lähemalt, mis innustab enam kui 30-aastase klienditeenindaja staažiga Maiut. 

 1. Mis iseloomustab ühte väga head teenindajat?
  Iseeneseks olemine on kõige olulisem. Suhtu teistesse nii, nagu Sa soovid, et Sinusse suhtutakse. Tunnen, et ma ei tee selleks midagi väga suurt ja erilist. 

 2. Miks Sa teed seda tööd, mida Sa täna teed? Mis Sulle meeldib Sinu töö juures kõige rohkem?
  Lihtne vastus on see, et ma ei oska midagi muud. Ma ei ole enda elus midagi muud teinud, kui kliente teenindanud. 

 3. Milline on Sinu meeldejäävaim seik klienditeenindajana?
  Üks humoorikas seik, mida armastan kolleegidele rääkida! Klient pöördus abi saamiseks ja olin valmis igati aitama: klient soovis tolmuimejakotte. Juhatasin kliendi vastavasse osakonda, soovitasin erinevaid tooteid, üritasin aru saada, milline tolmuimeja kliendil on. Pärast pikka arutelu ütles klient äkitselt, et tema ei tea milline tolmuimeja tal on ja neid konkreetseid kotte tegelikult üldse ei tehta enam! Siis said minu soovitused otsa ja palusin lahkelt kliendil minna koju ning kirjutada mulle mingigi tolmuimeja nimi, et leiaksime talle õiged tolmukotid. :) See situatsioon oli lõpuks nii naljakas. Minu pika tööstaaži, 30. aasta jooksul on olnud palju igasuguseid seikasid. 

 4. Üks nõuanne alustavale klienditeenindajale?
  Ei tohi võtta asju isiklikult. Raske on muidugi iga halba sõna mitte isiklikult võtta, aga seda peab suutma teha, muidu on natuke raske. Ja eks ta nii ole, kiitust on raske teistega jagada – seda tahaksime inimestena ikka rohkem isiklikult võtta kui laitust.
  Soovin ikka rahulikku ja positiivset meelt. 

 5. Millega armastad tegeleda vabal ajal? Milline hobi paneb Sinu silmad särama?
  Ma ei ole saanud enda meelishobiga enam aktiivselt tegeleda, kuid line-tants on minu süda ja hing! Püüan ikka nendel asjadel silma peal hoida ja vaikselt kodus omaette tantse vaadata. Tantsu peale ma ikka mõtlen ja vaatan. 

 6. Kas ja miks on sellised konkursid head?


  Konkursid on ikka vajalikud. Tekitavad positiivset närvikõdi! Ma tegelikult meeleldi ei osale nendel, sest olen suur pabistaja ja lähen kuidagi omast elemendist välja. Kuid need on ikkagi väga vahvad ja toredad! 

Coopis on igal aastal kombeks tunnustada parimaid klienditeenindajaid, kes on läbinud mitmevoorulise konkursi ja paistnud eriliselt silma oma nutikuse, hoolivuse ning kliendikeskse lähenemisega erinevate teenindussituatsioonide lahendamisel. Konkursil oli tänavu osalejaid koguni tuhande ringis.