Hoiatus! Sotsiaalmeedias levivad taas pettused Coopi nimel

Sotsiaalmeedias levivad petuskeemid

27.03.2023 Кампания

Taaskord levivad Coopi nimel petturid, kes otsivad heauskseid inimesi, kellelt ebaausal teel saada kätte isiklikke andmeid või raha. 
Sel korral teatavad libakontod väidetavast Coopi 106. sünnipäevast ja paluvad postituse kommentaaridesse kirjutada “Palju õnne sünnipäevaks”. Tänutäheks lubatakse jagada kingikotte.  

Kuidas pettus välja näeb?

Postituse kommentaaridesse kirjutanutega võetakse ühendust Messengeri teel. Sõnumis õnnitletakse väidetavat auhinna võitjat ja lubatakse kingituseks anda 500 euro väärtuses kingikott ja vautšer. Võidu kätte saamiseks palutakse klõpsata lingil. Sõnumi ignoreerimisel saadetakse meeldetuletusi. 

Kuidas reageerida?

Enne väidetavas loosimängus osalemist ja postituse jagamist või kommenteerimist palun kontrolli loosi korraldaja tausta. Kommenteerides ja jagades libapostitust, aitad kaasa petturi kurjale kavatsusele saada kätte inimeste isiklikke andmeid või raha. Tänapäeval on inimeste isiklikud andmed kaubeldavad ja müüakse maha tumeveebis või kasutatakse inimeste vastu. 

Kui on juhtunud halvim

Kui oled oma isiklikud andmed või pangakaardi paroolid ja kasutajatunnuse sisestanud kahtlasele veebilehele, siis esimesel võimalusel võta ühendust politsei ja kodupangaga. Isegi, kui taipasid, et tegu on pettusega ja oma andmeid kuhugi ei sisestanud, siis teavita pettuse katsest politseid. See aitab tõkestada nende edasist levikut. 


Kuidas tunda ära libakonto?

  • Pane tähele, et ametlikul Coop Eesti lehel on üle 42 000 jälgija. Õngitsuslehtedel on neid kuni paarsada. Enne loosi- ja tarbijamängus või kampaanias osalemist kontrolli infot ja tingimusi Coopi kodulehelt www.coop.ee. Kui kodulehel info vastava mängu või kampaania kohta puudub, siis väidetavat loosi Coop Eesti läbi ei vii.
  • Võitjatega võtame ühendust telefoni, e-kirja või sõnumi teel. Sõnum tuleb alati Coopi klienditoe telefoni numbrilt 661 3014. 
  • Kui kahtled, kas tegu on ametliku Coop Eesti korraldatava loosi või kampaaniaga, siis küsi alati üle. Võta meiega ühendust sõnumite kaudu või klienditoe e-posti aadressile klienditugi@coop.ee. 

Pea meeles! Palun ära sisesta oma andmeid kahtlase veebiaadressiga lehele. 
Oleme valvsad ja hoiame üksteist petturite küüsi langemast.