Näited sotsiaalmeedias levivatest pettustest Coopi nimel

Petturid on taas sotsiaalmeedias liikvel!

28.11.2022 Uudised

Jõulueelsel perioodil on petturid taas sotsiaalmeedias Coop Eesti nimel tegutsema asunud ja otsivad heauskseid inimesi, kellelt ebaausal teel saada kätte isiklikke andmeid või raha. 

Coop Eesti nimel loodud libakontod kutsuvad üles kirjutama postituse alla fraasi “Häid jõule” enne kindlaks määratud kuupäeva ja jagama postitust. Tänutäheks lubatakse jagada kingikotte. 

Enne kui osaled väidetavas loosimängus ja loosimängu postitust kommenteerid või jagad, palun kontrolli loosi korraldaja tausta. Kommenteerides ja jagades libapostitust, aitad kaasa petturi kurjale kavatsusele saada kätte inimeste isiklikke andmeid või raha. 

Kuidas hoiduda pettuse küüsi langemast?

  • Pane tähele, et ametlikul Coop Eesti Facebooki lehel on üle 41 000 jälgija. Õngitsuslehtedel on neid kuni paarsada. 
  • Libakontod on äsja tehtud ja puuduvad kontaktaadressid. 
  • Auhinna võitjal ei paluta auhinna kättesaamiseks uuesti oma andmeid registreerida või sisestada. 
  • Enne loosi- ja tarbijamängus või kampaanias osalemist kontrolli infot ja tingimusi Coopi kodulehelt www.coop.ee. Kui kodulehel info vastava mängu või kampaania kohta puudub, siis on tegu petuskeemiga.
  • Võitjatega võtakse ühendust telefoni, e-kirja või sõnumi teel. Sõnum tuleb alati Coopi klienditoe telefoni numbrilt 661 3014.
  • Kui kahtled, kas tegu on ametliku Coopi korraldatava loosimängu või kampaaniaga, siis küsi alati üle. Võta meiega ühendust Facebooki või Instagrami sõnumite kaudu või kirjuta klienditoe e-posti aadressile klienditugi@coop.ee. 

Pea meeles!
Palun ära sisesta oma andmeid kahtlase veebiaadressiga lehele. 
Oleme valvsad ja hoiame üksteist petturite küüsi langemast ning hoiatame ohtudest ka oma lähedasi.