Käina Coop Konsum ja Ehituskeskus

Coop avab kolm uut kauplust Eesti väikeasulates

17.06.2021 Кампания

Coopi piirkondlikud ühistud avavad pidulikult kolm kauplust - Saaremaal Salmel, Hiiumaal Käinas ja Tartumaal Mellistes. Kõik kolm kauplust on uuesti nullist üles ehitatud, et asendada amortiseerunud väikepoed tänapäevaste lahendustega ning pakkuda neis piirkondades oluliselt suuremat valikut toidukaupa. Kolmest uuest Coopi kauplusest kaks töötavad osaliselt päikeseenergial. 

Saaremaa Tarbijate Ühistu juhi Kalle Koovi sõnul ei ole Salme asula puhul tegemist mitte ainult vanima asulakohaga Saaremaal, vaid on saarlaste, sõrulaste ning Saaremaa külastajate jaoks oluline Sõrvemaa värav, mida lisaks kohalikele läbib ka turist. „Salme on kiirelt arenev piirkond, kus aastakümneid tagasi ehitatud kauplus ei rahuldanud enam ei kauplejat ega külastajat, nii ruumilt ega ka sortimendilt,“ ütles Koov. Salme on juba kolmas uus kauplus, mille Coop Saaremaa on viimastel aastatel Saare- ja Muhumaale ehitanud. Salme Coop Konsumis saab tööd 11 inimest, kiiremaks ja mugavamaks külastamiseks on kasutusel Nutikassad ning kauplusele annavad energiat katusel asuvad päikesepaneelid.

Hiiumaa Tarbijate Ühistu avab uues Käina keskuses lisaks toidukauplusele ka ehituspoe ehk Coop Konsumi ja Ehituskeskuse. Ühistu juhi Kaja Antonsi sõnul hakkavad samas keskuses tööle veel kohvik-lillepood, jahi- ja kalanduspood, ilusalong, apteek ja erinevad pakiautomaadid. „Uue Käina keskuse näol on tegemist Hiiumaa viimase kümnendi suurima investeeringuga kaubandusvaldkonnas, mille ettevalmistusperiood on kestnud enam kui neli aastat,“ ütles Antons. Coop Konsumis ja Ehituskeskuses loodi kokku 31 töökohta ning keskusele hakkavad igapäevast energiat tootma päikesepaneelid hoone katusel.

Melliste väikepoe amortiseerunud hoone lammutati möödunud aasta sügisel, et teha ruumi uuele Melliste Coop Konsumile. Tartu Tarbijate Kooperatiivile on see Alatskivi järel teine kauplus, kus senine maakonna väikepood asendub suurema, kaasaegsemate lahenduste ja suurema kaubavalikuga kauplusega. Lisaks on uues kaupluses kasutusel Nutikassad, kohapeal küpsetatakse saiakesi ning pandipakendite tagastamiseks on paigaldatud automaat.