eCoop

Tarbijate ühistud

Esimesed tarbijate ühingud asutati 1902.a. Antslas ja Sindis. Tegelikult oli ühiskaubandus vanem, selle algus ulatus 19. sajandi keskpaika.

Ühiskaubandus tekkis erakaubanduse kõrvale peamiselt seetõttu, et erakaupmehed püüdsid liigselt kaupade hindu kergitada. Ühistegevuse, sealhulgas ka ühiskaubanduse organiseerimise kõrgemaks vormiks on ühistu. Ühistu on vabatahtlikult ühinenud inimeste iseseisev ühendus, mis on loodud selleks, et rahuldada nende majanduslikke, sotsiaalseid ja kultuurilisi vajadusi ning soove ühises omanduses oleva ja demokraatlikult juhitava ettevõtte kaudu.

Eesti tarbijate ühistuid ühendavaks keskorganisatsiooniks on Coop Eesti (endine ETK), mis loodi 1917. aasta 7. mail. Tänapäeval on Coopi liikmeteks 19 tarbijate ühistut üle kogu Eesti, millel on omakorda kokku ligi 83 000 klientomanikku ehk ühistu liiget.

 

Go up
Sulge
TÄHELEPANU!

Hea Säästukaardi omanik!
Novembris ja detsembris kehtivuse kaotavatel Säästukaartidel pikeneb kehtivusaeg automaatselt kuni 31.01.2018.
Vanad Säästukaardid vahetatakse uute vastu välja järk-järgult alates 1.01.2018 Coop Eesti kaupluse kassades. Kliendil ei ole tarvis kaardi väljavahetamiseks ise mitte midagi teha.

NB! Tulevast aastast muutub Säästukaartide väljastuse kord.
Loe lähemalt

Lisainfo saamiseks helista 6613 014 või kirjuta klienditugi@coop.ee

Täname tähelepanu eest!
Sinu Coop