Rainer Rohtla alustas Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd 1. veebruarist 2023. Foto: Taavi Leppman
Rainer Rohtla alustas Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd 1. veebruarist 2023. Foto: Taavi Leppman

Coop Eesti Keskühistu uueks juhiks saab Rainer Rohtla

31.01.2023 Кампания

Alates esimesest veebruarist alustab Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehena tööd Rainer Rohtla, kes juhtis eelmise aasta keskpaigani Baltikumi üht suurimat laologistika ja transpordi ettevõtet Via 3L gruppi ning varasemalt kullerettevõtet DPD Eesti. Eesti suurim toidukauplustekett on uue juhatuse esimehe otsinguil olnud alates oktoobrist. 

Coop Eesti Keskühistu nõukogu esimehe Väino Sassi sõnul said uue juhi valikul otsustavaks Rainer Rohtla laiapõhjaline töökogemus nii Eesti, kui rahvusvahelise suurettevõtte juhtimisel ning nende turuosade tõstmisel Eestis ja Baltikumis. „Rainer Rohtla on varasemates ametites näidanud end tugeva ja tulevikku vaatava juhina, mis on Coopi kui turuliidri jaoks väga olulised omadused,“ ütles Väino Sassi.

Rainer Rohtla sõnul on tööle asumine Coop Eesti Keskühistu juhina põnev väljakutse ja tegemist on väga vastutusrikka ametikohaga. „Eestis on kokku umbes 750 toidukauplust ja neist ligi pooled ehk 320 kuuluvad Coop Eesti ühistutele, mistõttu tunnetan keskühistu juhina selgelt vastutust nii ühistute kui ka loomulikult enam kui poole miljoni Coopi kliendi ees,“ ütles Rohtla. Ühe olulise erinevusena rõhutab Rohtla, et erinevalt varasematest ettevõtetest on Coopi näol tegemist kogukondliku algatusega, mis on 120 aastaga kasvanud üle-eestiliseks. „Ma ei tea ühtegi teist sarnast organisatsiooni, kus tavaliste Eesti inimeste koostöö oleks ühiselt viinud organisatsiooni suuremaks ja edukamaks, kui teised Eestis tegutsevad klassikalise omandisuhtega kaubandusketid. Coopiga liitumisel sai määravaks just see, et Coop on Eesti turul ainulaadne ja nende missioon olla kohalik, edendada Eesti elu ja anda kogukondadele tagasi, on Eesti jätkusuutliku ning ühtlase arengu jaoks väga vajalik. Võimalus panustada ühiselt Coopi meeskonnaga selle eesmärgi nimel ja viia Eesti arengut edasi üheskoos kohalike inimestega on väärtus, mis puudutab ja annab ühiselt tegemisele suurema tähenduse,“ lisas Rohtla lõpetuseks.

Rainer Rohtlal on pikaajaline juhtimiskogemus Baltikumi ühes suurimas laologistika ja rahvusvahelise transpordi ettevõttes Via 3L ja Euroopas ühe suurima kullerettevõtte DPD Eesti juhina, samuti oli ta viimased rohkem kui 5 aastat Eesti Logistika ja Ekspedeerimise Assotsiatsioon (ELEA) nõukogu liige. „Efektiivsed ja innovaatilised logistika lahendused on toidukaubanduse väga oluline lüli, mistõttu toob Rainer lisaks juhtimiskompetentsile Coopi juurde ka väärtuslikku logistikakogemust,“ lisas Sassi.

Coop Eesti on suurim ja vanim toidu- ja esmatarbekaupluste kett Eestis, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust, kellele kuulub kokku 320 kauplust. 2021. aastal oli Coopi ühistute käive kokku 752 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 25 protsendiga. Coop Eesti sai alguse 1902. aastal Antslas, kui kohalike meeste poolt asutati esimene tarbijaühistu. Coop Eesti Keskühistu asutati 1917. aastal piirkondlike ühistute poolt eesmärgiga parandada omavahelist koostööd kaupade sisseostmisel, logistika korraldamisel, teenuste arendamisel ning turundamisel. Täna töötab Coopis üle 6000 inimese.

Lisainfo:
Martin Miido
Kommunikatsioonijuht
Coop Eesti Keskühistu