Jõgeva Majandusühistu juht Georg Caius Kutsar
Jõgeva Majandusühistu juht Georg Caius Kutsar

Jõgeva Majandusühistu uue juhina alustas tööd Georg Caius Kutsar

09.04.2024 Кампания, Jõgeva

Sel nädalal alustas Jõgeva Majandusühistu uue juhina tööd Georg Caius Kutsar. Ühistu senine juht Toomas Vahur loobus uueks ametiajaks kandideerimast tervislikel põhjustel.

Jõgeva Majandusühistu nõukogu esimehe Einar Kuslapi sõnul paistis Georg Caius Kutsar uue juhi valikul silma oma tugeva analüütilise mõtlemisvõime poolest. „Meiega liitus hiljuti naaberühistu Põltsamaalt ning hetkel on äärmiselt tähtis kahe ühistu kokku kasvamine, mis Toomas Vahuri eestvedamisel on seni hästi õnnestunud. Samal ajal peame arengu mõttes vaatama ka kaugemasse tulevikku ning selle tulemusel pidas nõukogu parimaks kandidaadiks Georg Caius Kutsarit,“ ütles Einar Kuslap.

Georg Caius Kutsari sõnul annab töö ühistu juhina suurepärase võimaluse panustada kohaliku elu arengusse. „Olen oma senises töös kokku puutunud valdavalt pangandus- ja majandusteemadega, millest ka majandusühistu juhtimisel on palju kasu. Pean enda jaoks oluliseks, et suudaksime linnades pakkuda teistele kauplustekettidele tugevat konkurentsi, mis omakorda võimaldab meil ka maapoodides jätkusuutlikult tegutseda. Peagi oleme Puurmannis avamas uut kauplust ning loodan siiralt, et saame tulevikus kohalikele inimestele veel sarnaseid uudiseid pakkuda. Lisaks ei tohi kindlasti ära unustada ka Coopi tublisid töötajaid ja soovin veelgi enam keskenduda ka nende heaolu jätkuvasse kasvu.“

Nõukogu esimees Einar Kuslap tänab senist ühistu juhti Toomas Vahurit kogu seni tehtud töö eest. „Toomas Vahur on ühistut juhtinud 26 aastat ning tema panusest ühistu arengusse ei ole võimalik muul moel rääkida kui vaid ülivõrdes. Oleme terve ühistu kollektiiviga talle südamest tänulikud kogu seni tehtud töö eest,“ lisas Kuslap.

Jõgeva Majandusühistu juhatus jätkab 3-liikmelisena, kuhu lisaks Georg Caius Kutsarile kuuluvad veel Endla Raud ja Maret Mägi.

Jõgeva Majandusühistule kuulub Jõgevamaal ja Tartumaal kokku 22 Coopi nime all tegutsevat kauplust ja hotell Jõgeval. Ühistu annab tööd ligi 200-le inimesele, olles sellega piirkonna üks suurimaid tööandjaid. Jõgeva Majandusühistu asutati 1919. aastal ja ühistul on kokku üle 4000 liikme.