Juhan Kanemägi, Öun Drinks tootmisjuht ja üks asutajatest
Juhan Kanemägi, Öun Drinks tootmisjuht ja üks asutajatest

Öun Drinks: hea Eesti õun tuleb päästa ja raiskamise asemel hoopis väärindada

14.09.2022 Kohalik toit

Kõik sai alguse sellest, kui asjalikud saarlased märkasid, et igal sügisel viiakse kompostihunnikusse õunu, millest keegi moosi ega kompotti ei keeda. Selmet häid õunu ära visata, on hoopis kasulikum neist midagi valmistada. Samal ajal puudus turul võimalikult naturaalne ja vähemagus alkoholivaba mulliga jook, mistõttu otsustati 2014. aastal Saaremaal Karja külas õunte saatus enda kätesse haarata ja neist maitsvat limonaadi valmistada. Mõeldud, tehtud!

Öun Drinksi inimesed ise usuvad, et Eesti õunad on väga head, sest on kasvanud oma aia puhtas looduses ja neid pole millegagi pritsitud, nad on küll natuke plekilised, kuid maitsevad alati nagu soe suvi. Meie Coopis usume seda samuti ja sellepärast leiabki Öuna jooke Coopi kauplustest. „Eriti tänulikud oleme Saaremaa Coopile, et meie tooted on alati valikus ja saame oma tooteid tutvustada ka Saaremaad külastavatele inimestele. Sel kevadel oli väga tore osaleda Kummeli Coopi avamise grillipeol, kus külastajad said meie tooteid proovida ja kaasa osta,“ muljetab Öun Drinks turundusjuht Carmen Karnö.

Suhkruasendajatel ja ebatervislikel säilitusainetel koht puudub

Nüüdseks 8 aastat Öun Drinks kaubamärgi all tegutsenud ettevõte valmistab limonaade, alkoholivabu vahujooke ja funktsionaalseid jooke. Kui esimesed kaks on tuttavad mõisted, siis funktsionaalsete jookidega võib nii mõnigi hätta jääda. Tegu on õunamahla baasil jookidega, millesse on peidetud supertoitudena tuntud vürtse, marju, taimi ja loodusliku koffeiini allikaid – need aitavad turgutada keha ja vaimu. 

Kõik Öuna joogid on valmistatud 100% maheda õunamahla põhjal, sest vanarahvaski teadis öelda, et üks õun päevas hoiab arsti eemale. Funktsionaalsetes jookides on ühes purgis ligi kahe õuna jagu mahla. Ainulaadsete maitsekombinatsioonide saamiseks lisatakse häid maitseid juurde, kuid Öunal on üks põhimõte ja see on vältida ebatervislikke säilitusaineid ja suhkruasendajaid. Jookide valmistamisel on oluline jääda naturaalsete maitsete juurde ja valmistada joogid vaid mahedalt kasvanud õuntest. Kindel on, et põnevaid maitseid lisandub valikusse igal aastal juurde. Kõik Öun Drinksi joogid sobivad ka veganitele.


Öun Drinksi joogid leiad Coopi kauplustest

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ootamatu huvi Eesti õunajoogi vastu

Öuna inimestel on vabadus valida, millisest Eestimaa paigast tööd teha, sest ettevõtte administratiivne pool töötab täies mahus kodukontoris. See annab võimaluse kaasata tegemistesse parimaid inimesi üle Eesti, kes maitsvat õunajooki ka kodumaalt väljapoole aitavad viia.

„Eriti tänulikud oleme Saaremaa Coopile, et meie tooted on alati valikus ja saame oma tooteid tutvustada ka Saaremaad külastavatele inimestele."

Koduturul tuntud tegijana sirutab Öun Drinks tiibu välismaale. Praegu leiab eestimaistest õuntest valminud jooke Soomest ja Tšehhist, kuid peatselt saavad õunajooki proovida ka Rootsi inimesed. “Huvi meie toodete ja brändi vastu on välisriikides suur ja see teeb meid väga rõõmsaks, et Saaremaine Öun saab üha kõrgemalt ja kaugemale lennata.”

Öun Drinksi joogid leiad Coopi kauplustest üle Eesti.