Lõuna Pagari meeskond
Lõuna Pagari meeskond

Pagarid, kelle jaoks kvaliteet on tähtsaim

27.09.2022 Kohalik toit

Tänapäeva kiire elutempo võimaldab enamus toite sügavkülmutada ning seda hiljem kiirkorras valmistada. Lõuna Pagarid ei ole läinud kaasa kiire elu mugavusega, vaid rõhub tänaseni ainult kvaliteedile. Nii on kõik nende poodidesse jõudvad tooted värsked.

Heade maitsete saladus peitub just kodumaises puhtas tooraines. Nende käe alt jõuavad poodidesse leiva- ja saiatooted, tordid, koogid, saiakesed, pirukad ja küpsised. Kõik Lõuna Pagarite tooted valmivad käsitööna ning jõuavad lettidele värskena – ei mingit sügavkülmutamist. 

Eestlaste lemmik maitsed

Põlvamaal asuv Lõuna Pagarid tootmisettevõte on eestlaste nägu. „Tunneme pagari- ja kondiitritoodete osas hästi eestlaste maitse-eelistusi,“ sõnab ettevõtte müügi- ja turundusjuht Kaire Kivirähk. Tänu sellele leiab nende tootevalikust ehedaid Eesti maitseid nagu Rukkitäistera leib, Rosinasai ja Kevadlille küpsised, aga ka uusi trendikaid maitseelamusi Täistera snäki või Brita koogi näol. Muuhulgas on nende Krõmpsuv leib kanepiseemnetega saanud Eesti Parima Pagaritoote tiitli. „Paljudel meie pagaritoodetel on peal Tunnustatud Eesti Maitse päritolu- ja kvaliteedimärk ehk Pääsukesemärk,“ lisab Kivirähk.

Tuttavlikud vanad ja üllatavad uued maitseelamused on muutnud Lõuna Pagarite toodangu osaks eestlaste argi- ja pidulaudadest. Sellele annab oma panuse ka Coop, kes aitab headel kohalikel maitsetel jõuda igasse Eestimaa kodusse. „Tänu Coop Eesti laiale kaupluste võrgustikule jõuavad meie tooted peaaegu igasse Eestimaa nurka. Oleme väga tänulikud, et Coop arvestab piirkondliku väiketootjaga ja annab meile võimaluse areneda,“ on Kivirähk tänulik.