Coop Eesti logistikadirektoriks saab suurte kogemustega Hannes Oks

Hannes Oks alustab Coop Eesti Keskühistu logistikadirektorina tööd 4. septembril.

Neljandast septembrist alustab Coop Eesti Keskühistu logistikadirektorina tööd 20-aastase logistikakogemusega Hannes Oks, kes viimased seitse aastat on tegev olnud Eesti suurima kolmanda osapoole logistika teenusepakkuja AS Smarten Logistics logistikadirektorina.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Hannese näol Coopiga liitumas tippjuht, kellel on logistikavaldkonna üks parimaid kogemusi. „Eestis on vähe selliseid ettevõtteid, kes korraldaksid kaubavedu nii suures mahus, kui seda teeb Coop, üks neist on Smarten, kus Hannes juhtis logistikat viimased seitse aastat, sellel on väga suur väärtus meie jaoks. Lisaks on Hannes tugev meeskonnamängija, mis on mitmesaja liikmelise meeskonna juhtimisel kriitilise tähtsusega,“ ütles Rohtla. 

Hannes Oksa sõnul on põhjuseid Coopiga liitumiseks mitmeid. „Olen varasemates ametites koostööd teinud paljude erinevate organisatsioonidega ning olen küllaltki hästi tuttav Coopi tugevustega, samas ka sellega, mida minu kogemuse põhjal annaks veelgi paremini teha. Mulle meeldib logistikat käsitleda kui mõtteviisi, et kuidas me midagi ära teeme,“ ütles Oks. Lisaks motiveeris Hannest Coopiga liituma organisatsiooni ühistuline olemus. „Coop ei ole lihtsalt toidukaupluste kett, vaid tal on Eesti ühiskonnas väga oluline roll ja mulle läheb korda, kui saan selles oma panuse anda,“ ütles Oks.

Lisaks logistikale aitab Coop Eesti Keskühistu piirkondlikel Coopi ühistutel korraldada ka ühist kaupade sisseostu, turundust, koolitusi ja arendustegevust. Coop sai alguse 1902. aastal Antslas, kui 17 talumeest otsustasid rahad kokku panna ja ühiskoos vikatid endale osta. Mõisteti, et sel moel on ilma võõra kaupmehe vahenduseta võimalik üheskoos muudki kaupa osta ning sündis Antsla Tarwitajate Ühisus, tänase nimega Coop Antsla. Nimi Coop tuleb inglisekeelsest sõnast Cooperative, mis tõlkes tähendab ühistut. Coopi nime all tegutseb 18 piirkondlikku tarbijaühistut ning keskühistu.

Hannes Oksa pildi saab soovikorral alla laadida siit.

Veel karjäärilugusid