Parim teenindaja Maria Koos suudab igast olukorrast midagi head leida

Coopi parima teenindaja tiitliga pärjati Pärnu Maksimarketi teenindaja Maria Koos

Sel aastal pälvis parima teenindaja konkursil esimese koha Pärnu Maksimarketis töötav Maria Koos. 

Foto: Erlend Štaub

Kuidas sa end tundsid, kui selgus, et oled pälvinud esimese koha?

Minu jaoks oli täiesti uskumatu, et osutusin esimesele kohale valituks. Coopis töötab üle 4000 klienditeenindaja, kes kõik on suurepärased. Olla see aasta parimate seas on suur au. See on väga suur tunnustus, mis annab lisaenergiat. On tore, et sellist tunnustusüritust korraldatakse, see motiveerib kindlasti paljusid oma töös veelgi parem olema. 

Mis on olnud kõige meeldejäävam kogemus sinu teenindaja töös?

10 aasta jooksul Coopis olen puutunud kokku väga paljude klientidega, kõik nad on olnud omanäolised ja erilised. Kahte ühesugust klienti ei leidu, ega leidu ka kahte identset teenindussituatsiooni. Leian, et igast teenindusolukorrast on võimalik soovi korral midagi uut juurde õppida, olgu selleks midagi teeninduse või kaubatundmise valdkonnast.
Meeldejäävaid kogemusi on olnud palju, kuid eriti armsaks on jäänud ammune kogemus "värske" klienditeenidajana kassas töötades. Olles paar kuud kassapidaja olnud, pöördus teenindatav klient minu poole umbes selliselt: "Sa oled nii kiire tüdruk, et teed vanadele olijatele silmad ette. Sina ei peaks küll enam õpilase silti kandma." Seejärel läksingi vahetuse vanema juurde ning sain lahti õpilase staatusest. See klient on siiani meie püsiklient, kellega alati teretame. Kõige erilisemad ongi ilmselt püsikliendid. Nad tekitavad kuidagi sooja tunde.

Millega tegeled väljaspool tööd?

Vabal ajal meeldib mulle discgolfi mängida. See on mõnus tegevus, mida värskes õhus harrastada. Mängimas käin koos elukaaslasega Pärnu lähedastel discgolfi radadel. Eriti põnev on aga avastada natuke kaugemaid parke, kuhu ei ole varem ketast lennutama sattunud. Oleme naljaga pooleks võtnud eesmärgiks läbida kõik Eesti 18-korvilised rajad. 
Veel meeldib mulle küpsetada. Küpsetamine on omamoodi rahustav tegevus, kuna sunnib end täielikult protsessile pühendama, et tulemus oleks ootuspärane. Hetkel eelistan valmistada torte-kooke. Tavaliselt valin retseptid kokaraamatust, kuid vahel meeldib põnevuse hoidmiseks eksperimenteerida. Ma võiksin lausa iga päev küpsetada, kui vaid jõuaks kõik valmistatu ka ära süüa.

Kuidas sa lõõgastud ja taastud pärast pingelist tööpäeva või nädalat?

Oma loomult olen ma tegelikult üsna laisk inimene, seetõttu on mu lemmiktegevus pikutamine. Peale väsitavat tööpäeva ongi kõige parem heita diivanile pikali ja vaadata televiisorist häid saateid, seltsiks hea šokolaad. Nädalavahetustel on tore käia spaas lõõgastumas. Tänu Coopile olen liitunud Spordiseltsiga, mis annab võimaluse minna lausa kord nädalas tasuta akusid laadima. 

Kas on mõni kindel eesmärk või unistus, mille poole sa püüdled?

Unistama peab, sest unistused on teatavasti mõeldud täituma. Oma töös soovin end arendada ning saada paremaks toodete tundmises. Sooviksin omada ka Müügikorraldaja tase 5 kutsetunnistust, sest usun, et kõrgema kutse omamine tuleks kindlasti kasuks. Kaugemas tulevikus soovin omandada kondiitri alal uusi oskuseid ning liikuda tunnustatud koduköögi suunas. Teisisõnu - hakata tellimuste peale küpsetama.

Kas sul on mõni isiklik moto või elufilosoofia, mis sind motiveerib ja juhendab nii töös kui ka isiklikus elus?

Minu moto on ilmselt "Kui teed, tee hästi". Mulle meeldib end korraga ühele ülesandele või tegevusele pühendada. See võimaldab anda endast korraga kõik, et midagi hästi ära teha. Leian, et parem on teha üks asi korralikult, kui mitu asja lohakalt. Väga meeldib mulle veel "Ära tee teistele seda, mida sa ei taha, et sulle tehtaks". Kui kõik inimesed juhinduksid sellest lausest, oleks maailm palju parem paik.

Veel karjäärilugusid