Reliia Käro: kõik sobis nii hästi ja otsustasin kandideerida

Reliia Käro on Coop Kokkade tootmisjuht. Foto: Taavi Leppiman

Liitusin Coopiga mullu novembris ja asusin juhtima Coop Kokkade tootmist. Varasem kokkupuude Coopiga on olnud läbi kliendikogemuse ja ka Coop Kokkade tootevalik on minu toidulauale jõudnud. 

Enne Coopi tööperega liitumist töötasin väga pikalt Valio Eesti AS-is, kus tegelesin aastate jooksul peaaegu kõigega – olin tootmises liinitöötaja, ostu assistent, personalispetsialist, töökeskkonna spetsialist, kvaliteedijuht ja viimastel aastatel tootmisjuht. Need erinevad rollid on mulle andnud väga hea ettekujutuse, mida ühe või teise ameti inimesed toidutööstuses teevad ja kuidas jõuab toode köögist letile. 
Loomulikult on Coop Kokkades minu eesmärk panustada sellesse, et meie tooted oleksid kvaliteetsed ja ohutud ning meeskond toimiks ja tegutseks ühise eesmärgi nimel. Teisalt on oluline meeles hoida, kellele Coop Kokad oma tooteid valmistavad. Kliendi ootus on saada poest isuäratavaid ja maitsvaid toite ja seda ootust me täita soovimegi. 

Coopis näen, kuidas siin oma töötajaid päriselt väärtustatakse. See ei ole lihtsalt sõnakõlks, vaid tegelikult see nii ongi. Mulle väga meeldivad keskühistu väärtused ja need harmoneeruvad minu isiklike põhimõtetega. Näiteks seesama - mis mõttes ei saa, saab küll. Coop Kokkades otsime iga päev lahendusi mitte põhjuseid, miks midagi teha ei saa! Või hoopis - olen ise eeskujuks koostöös. Ma usun, et koos suudame palju ja iga meeskonnaliige on ülivajalik, et jõuda hea tulemuseni. Lõpetuseks on meil vaja ju asjad päriselt ära teha. 

Tegelikult olin väga pikka aega ühes ettevõttes töötanud ja tundus, et kõik asjad on justkui tehtud. Coop Kokkadesse kandideerimise pakkumine tuli üsna õigel hetkel. Kuna kaubandus on mulle juba varajasest ajast huvi pakkunud ja tootmine oli mulle vägagi tuttav teema, siis kõik lihtsalt sobis nii hästi kokku ja otsustasin kandideerida. 

Varem kliendina oli Coop mulle lihtsalt sümpaatne kodumaine kaubanduskett. Nüüd saan aru, kui väga Coop hoiab oma töötajaid ja kui palju Coop tegelikult kohalike inimeste heaks teeb - toetab piirkondlikke väiketootjaid, hoiab elu maal, suunab tulu tagasi kogukondade hüvanguks. Coopil on väga sügavamõtteline eesmärk ja me teeme oma tööd südamega - see ongi oluline. 

Artikkel ilmus Coop Teatajas talvel 2023.

Veel karjäärilugusid