Väike-Maarja Konsumi juhataja Kaire Piirimäe: inimesed on kõige tähtsamad

Kaire Piirimäe on Väike-Maarja Konsumi juhataja

Väike-Maarja Konsumi juhataja Kaire Piirimäe on naine nagu päike. Ta särab ja annab teistelegi energiat. Kust see positiivsus tuleb?

TEKST: TEELE TEDER FOTOD: DANIEL LEEVIK

„Mulle väga meeldib müüa,“ ütleb ta kohe alustuseks. Kõik algas juba lapsena poe mängimisest. „No kellele see mäng poleks meeldinud.“ Küll aga ei meenu Kairele, et ta oleks lapsena kunagi öelnud, et soovib suureks saades poemüüjaks hakata. „Olin väga energiline ja liikuv laps. Mäletan, et korra ütlesin, et tahan juuksuriks saada, ja siis soovisin jälle õpetajaks hakata. Tõenäoliselt oli neid ameteid veel.“ Müügitöö on tal aga hästi selge, sest päris sageli müüb ta asjad kogemata maha veel enne, kui need poeletile jõuavad. Viimati näiteks juhtus nii pleedidega. „Tellisin mõned pleedid poodi müüki ja kui need kohale jõudsid, olin nii elevil, et neid oma silmaga päriselt näha. Need olid nii ilusad ja pehmed. Näitasin teistele ka ning müüdud nad olidki,“ naerab ta. Selliseid näiteid on muidugi veel.

Kaire teeb kõike suure rõõmu ja naudinguga. „Töö on meil siin raske, ükskõik millist tööd teed, aga nalja saab palju!“ Naeru kuuleb Väike-Maarja poes tõesti sageli. „Muidugi, nali ja naer on ju nakkav,“ ütleb Kaire, kes on Coopis töötanud tänaseks üle 16 aasta. Ta alustas Rakvere Maksimarketis müüjana ning tema karjäär sellel ametikohal kestis neli päeva. „Pärast seda sain vanemmüüjaks.“ Kaire ütleb, et selle aja jooksul, mis ta on Coopis töötanud, on töö väga palju muutunud. „Mäletan, kuidas tellisin kesklaost kaupa. Skännerid ei näidanud ei laoseisu ega tellitavaid koguseid. Relexi süsteem on täielik unelm,“ ütleb ta ning lisab, et omal ajal sai sellisest lahendusest unistatud, aga ei arvatud, et ühel päeval need süsteemid päriselt olemas on.

 

Olen pigem see tehtud-mõeldud inimene

Miinusest sai pluss

Saanud pakkumise asuda Väike-Maarja Konsumi juhatajaks, oli Kairel aega otsustada vaid 24 tundi. „Kuna mul ei olnud eelnevat juhtimiskogemust, siis läksin koju ja panin plussid-miinused kirja. Kahtlema pani mind eelneva juhtimiskogemuse puudumine.“ Kaire ütleb, et ta pole muidu selline plusside-miinuste kokkulugeja. „Olen pigem see tehtud-mõeldud-, mitte mõeldud-tehtud-inimene,“ ütleb ta naerdes. Ühe miinusena sai too hetk kirja ka 25 kilomeetri pikkune igapäevane edasi-tagasi autosõit, sest Kaire elab Rakveres „Aga sellest on tänaseks küll hoopis pluss saanud,“ naerab ta ja räägib, kuidas armastab autosõite. Hommikuti aitab see tal end töölainele viia ning õhtuti jälle keskenduda kodustele asjadele.

Ta pole selline juht, kes istuks oma laua taga ja jagaks käske. „Mul on inimestega siin väga vedanud. Meil on nii lahe punt koos. Kõik on nii töökad, abivalmid ja armsad.“ Kaire tahab ikka igal pool ise käe külge panna. Sellepärast on tal ka juba umbes 15 aastat roklaga sõit selge. Samuti leidis ta end koroona ajal põll ees kokaametit pidamast. „See juhtus, kui kõik meie neli köögitöötajat haigestusid. Panime siis teiste töötajatega põlled ette ja hakkasime aga pihta. Letid ei tohi ju tühjaks jääda.“

Tuntud firmaroad 

Kokkamine on Kaire üks hobidest. Eriti armastab ta valmistada magusaid küpsetisi ning tema firmaroogasid tuntakse Väike-Maarja Konsumi töötajate hulgas hästi. “Brita kook, šokolaadi kook, pisara kook, banaani-kirsi kook,” loetleb ta. Coopi valikust on tema lemmikuks oa-singisalat. “See on nii hea!” Erilise lemmikuna toob ta välja veel Hüva kaubamärgi rosinajäätise. “Aeg ajalt ikka ütleme siin teineteisele, et teeme ühe jäätisepausi, siis ma naudingi just seda jäätist.” Kindlasti soovitab Kaire proovida ka Coopi mahlasid. Tomatimahl, ploomimahl ning apelsinimahl on need, mis väga sageli tema ostukorvi tee leiavad. 

Kaire peab elus kõige tähtsamaks inimesi enda ümber. “Ma mõtlen siin tõesti kõiki inimesi enda ümber. Nii oma pere, kaugeid sugulasi kui ka töökaaslasi. Tunnen, et kõik saab alguse neist, nad on mulle kallid ja tunnen, et saan nendega suheldes energiat.” Kaire peabki ennast ekstraverdiks, sest inimsuhted ja suhtlemine on talle kõige tähtsamad. Lisaks kallite inimeste piltidele leiab Kaire telefonist aga Sassi pilte. See on tema kass. “Olgem ausad, tema pilte on mul telefonis kõige rohkem. Sass on meil nagu koera eest ka. Ta käib meil järgi ja on väga seltskondlik.” 

Viimased viis aastat on Kaire suureks hobiks olnud ka reisimine. Selle peale kulub enamus ta puhkuseid. “Vanasti ma ei osanud üldse puhata. Puhkasin nii nagu eestlased ikka –  remontides. Ühel hetkel aga mu vend ütles, et Kaire suudaks puhata alles siis, kui kogu raha temalt ära võtta, et ta ei saaks remonti teha. See pani mind mõtlema ning nüüd panengi kogu raha hoopis reisimise alla.” Ta on viimase aasta jooksul käinud nii Kanaaridel, Gruusias, Inglismaal kui Türgis. Kaire eelistab reise ise organiseerida selle asemel, et võtta kindel pakettreis. “Tunnen, et reisides ma tõesti puhkan. Eriti kui kõik räägivad keeles, millest ma midagi aru ei saa. See on kohe selline tõeline restart siis.” 

Aga kuidas siis ikkagi nii saab, et Kaire on koguaeg nii särav ja energiline? “Ma usun, et kõik asjad on lahendatavad. Kui ongi mingi mure, siis soovitan see ära jagada ja mure on kohe palju väiksem.” 
 

Veel karjäärilugusid