"Riigikaitsjate toetaja" tunnustuse üleandmine 19. juuni 2023. Foto: vbl Ardi Hallismaa / kaitsevägi
"Riigikaitsjate toetaja" tunnustuse üleandmine 19. juuni 2023. Foto: vbl Ardi Hallismaa / kaitsevägi

Coop pälvis “Riigikaitsjate toetaja” tunnustuse

20.06.2023 Кампания, Ühistute uudised

Coopi olemuses on anda kogukonnale tagasi ja 100% eestimaise kaubandusvaldkonna ettevõttena panustab Coop ka Eesti Vabariigi kaitsesse. Traditsiooniks on saanud see, et õppustel osalevatele töötajatele katab Coop palga ja õppekogunemise toetuse vahe. Teisisõnu säilib Coopi töötajate igakuine sissetulek õppuste ajal. 

Esmakordselt tunnustati 19. juunil 2023 Eesti Sõjamuuseumis aset leidnud üritusel Eesti ettevõtteid ja organisatsioone, kes säilitavad õppuste ajaks reservväelaste sissetuleku ja pakuvad riigikaitsjatele muid soodustusi. Seaduse kohaselt tuleb tööandjatel ettevõttes töötavad reservväelased lubada õppekogunemistele, kuid sissetuleku säilitamine on ettevõtte endi otsustada. 

Tunnustusele kandideeris ligi 200 ettevõtet ja organisatsiooni, kelle seast žürii valis välja 50 silmapaistvat, nende seas oli ka Coop. “Riigikaitsjate toetaja” tunnustust käis vastu võtmas Coop Eesti personalidirektor Kerstin Jaani. Auväärt žüriisse kuulusid kaitseministeeriumi, kaitseväe ja Kaitseliidu esindajad. 

Pikemalt saab lugeda kaitseministeeriumi kodulehelt: https://kaitseministeerium.ee/et/uudised/riigikaitsjate-toetaja-tunnustuse-said-50-ettevotet

Fotode allikas: pildid.mil.ee.

Fotode autor: vbl Ardi Hallismaa / kaitsevägi

Vaata pilte tunnustuse üleandmisest