Kana grillimine
Kana grillimine

Kana grillimine - kerge roog nii grillõhtul kui argipäeval

04.08.2022 Nipinurk

Toidukordade planeerimisel on tihti üks keerukamaid hetki leida põhiroaks miski, mis kõigile meeldib. Kana on aga üks neist toiduainetest, mis meeldib ühiselt nii lastele kui täiskasvanutele. 

Kanaliha on maitsev ja kasulik 

Kanaliha väärtustatakse nii tema maitse, kerge töötlemise kui ka tervislike omaduste poolest. Saja grammi ahjus grillitud kanafilee kalorisisaldus on vaid 100 kalorit ning seejuures sisaldab kanafilee lausa 20-30 grammi valku. Suur valgusisaldus tähendab, et kõht püsib kauem täis, kuid toit ise on siiski kerge. 

Kuna kanaliha maitse on suhteliselt neutraalne, on seda väga lihtne kõrvalroogadega sobitada. Grillitud kanafilee sobib nii riisiga, pastaga kui köögiviljadega. Samuti teeb kana loomulikult tagasihoidlik maitse temast hea toidu, millega erinevaid maitsestamise viise katsetada. Olgu valmistamise viisiks kana grillimine, kana ahjus küpsetamine või valmistad Kamado Joe kana - tulemus on ühtaegu maitsev ning sobib nii argipäeva kui pidulauale. 

Kana grillimine ja erinevad toidud, mida grillkanast valmistada

Üheks kana populaarsuse põhjusteks võib kindlasti pidada ka rikkalikku valikut erinevaid toite, mida kanast teha: eelmisel päeval grillitud kanafileest saab lihtsa vaevaga järgmisel päeval grillkana salat või kanawrap ning seeläbi on vähemalt kahe päeva toidukord planeeritud. Samuti võivad grillitud kanatiivad asendada veidi raskemate toitude kategooriasse kuuluvad grillvorstid või grill-liha.

Kana grillimise temperatuur tuleks hoida keskmine, liiga kuum temperatuur jätab kana seest tooreks ning liiga madala temperatuuriga grillides võib kana liiga kuivaks küpseda ja seeläbi nätskeks muutuda. Keskmise temperatuuri saavutad grillil kui söed on hakanud ühtlaselt hõõguma ning süte pealispinda katab hallikas kiht. Samuti saad temperatuuri kontrollida, kui hoiad kätt 10 sentimeetri kõrgusel sütest - kui 3-4 sekundi möödudes hakkab käel liiga kuum, on temperatuur täpselt sobiv. 

Kana grillimine pakub lõputult võimalusi nii suvisteks grillõhtuteks kui ka argipäeva toidulauale. Tutvu erinevate retseptidega eCoop lehel ning katseta julgelt.

Vaata piirkondlikke e-poode