Alates tänasest pakume sularahateenust kõigis Coopi kauplustes

06.08.2018 Uudised

Alates 29. maist 2018 on Coopi kaupluste kassadest olnud võimalus välja võtta sularaha. Esimeses etapis hakkasime teenust pakkuma ligi 120 kaupluses, 6.​ augustil muutus teenus kättesaadavaks kõigis 350 Coopi kaupluses.

Sularahateenuse toomine kaupluste kassadesse suurendab oluliselt sularaha kättesaadavust just maapiirkondades.

„Ühistulise organisatsioonina on meie missioon hoida elu igas Eestimaa nurgas ning sularahateenus on kindlasti üks neist teenustest, mis on väiksemate piirkondade elanike jaoks igapäevaseks asjaajamiseks hädavajalik,“ lausus Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimees Jaanus Vihand.

Vastavalt ootustele on teenus kõige populaarsem väiksemates linnades ja asulates, kus sularahaautomaadid puuduvad või jäävad paljude inimeste jaoks väga kaugele. Vihandi sõnul kasutasid Eesti inimesed sularaha välja võtmise teenust juulikuu jooksul Coopi kauplustes ligikaudu 5000 korral. 

„Kõige rohkem kasutati Coop Sula teenust Viljandi, Harju ja Pärnu maakondades ning eelkõige väiksemates kauplustes, näiteks Mõisaküla, Aegviidu ja Tihemetsa A ja O poodides. See näitab, et Coop Panga strateegia ühendada jaekaubandus pangandusega on aidanud meie ühistutel oma eesmärke ellu viia ja maapiirkondades elavatele inimestele uusi teenuseid pakkuda,“ lisas Vihand.

Coopi kaupluste kassast sularaha väljavõtmine sarnaneb sularahaautomaadi kasutamisega – sularaha väljavõtmiseks tuleb enne ostude eest tasumist öelda teenindajale soovitud summa ning sisestada makseterminali oma pangakaardi PIN-kood. Seejärel väljastab müüja kaupluse kassast sularaha ja see summa võetakse maha kliendi pangakontolt. Korraga saab poe kassast välja võtta minimaalselt 5 ja maksimaalselt 100 eurot. Nende vahele jääv summa muutub 5-eurose sammuga ehk välja saab võtta 10, 15, 20 jne eurot.

Coop Panga klientidele on Coopi kaupluste kassadest sularaha võtmine teenustasuta, kuid sularaha välja võtmiseks peab klient sooritama samal ajal vähemalt 1-eurose ostu. Teiste Eesti ja välismaa pankade kliendid saavad teenust kasutada juhul, kui nende kodupank pole sarnaseid tehinguid keelanud, kuid sõltuvalt pangast võib sularaha väljavõtmisele lisanduda teenustasu.

Teenuse tehniline lahendus on välja töötatud koostöös MasterCardiga, mis on käivitanud sarnaseid jaekaubandusettevõtetega koostöös toimivaid sularaha väljamakse teenuseid ka mujal maailmas.

Loe teenuse kohta lisa www.coop.ee/sula​.