Liigu edasi põhisisu juurde

Meie panustame

Meie teekond algas 1902. aastal, kui Antsla inimesed otsustasid üheskoos oma kogukonna heaks luua tarbijaühisuse. Coop on tänaseni kogukondlik ettevõtmine, millel ei ole ärimeestest omanikke, vaid kõik liikmed on võrdsed kaasa rääkima oma ühistu arengus ja tegevuses. Neid liikmeid on Eestis kokku üle 75 000, noorimad neist on äsja täisealiseks saanud ning vanimad on oma piirkonna ühistu liikmed olnud juba üle poole sajandi.Kogukonna heaks

Tänaseks on Eestis 18 piirkondlikku tarbijaühistut, kes kõik on alguse saanud eesmärgiga võimaldada oma kogukonnas paremat elu läbi selle, et piirkonnas on olemas igapäevaseks eluks vajalik kauplus. Poe tegevusest saadav kasum investeeritakse tagasi kogukonda, olgu selleks kaupluste renoveerimine või uue avamine, kohaliku spordi- või kultuurielu toetamine, muude eluks vajalike teenuste pakkumine (näiteks pangandus või postiteenus) jpm. Seega pole teenitud kasum meie peamine eesmärk, küll aga on see oluline, et saaksime olla jätkusuutlikud, areneda ning osaliselt hoida avatuna ka neid kaupluseid, millel vahepealsel perioodil ei lähe kõige paremini.

Coopi ühistud teevad koostööd oma piirkonnas tegutsevate väiketootjatega, võttes müügile nende tooteid, mis muidu suurtesse kettidesse muul moel kunagi ei jõuaks. See võimaldab neil ettevõtetel kasvada, hoida ja luua uusi töökohti ning edendada seeläbi kogukonna käekäiku.

Vaata täpsemalt

 

Hallates Eesti suurimat kaupluste võrgustikku, mõistame vastutust keskkonna ees, mis kaasneb 330 kaupluse tööshoidmise ning nende varustamisega. Igal aastal ehitame või renoveerime põhjalikult ca 20 kauplust, et need oleksid energiatõhusad, valgusküllased ning inimestele mugavad külastamiseks ja töötamiseks.

Kõigi Coopi kaupluste efektiivseks varustamiseks ehitasime Eesti suurima logistikakeskuse, mille katusel laiub 1MW päikesepaneelide park, mis toodab kuni kolmandiku kogu vajalikust elekrienergiast. 2016. aastal avasime ka esimese osaliselt päikese energial töötava Coopi kaupluse Põlvamaal Ahjas, millele on juba lisandunud ja tulevikus veelgi lisandumas teisigi kaupluseid. Kokku töötab täna päikeseenergial kokku ligi 30 Coopi kauplust üle Eesti.

Eesti toit

Läbinisti Eesti organisatsioonina oleme tulised Eesti toidu ja Eesti tootjate toetajad, tehes koostööd piirkondlike väiketootjatega ning Maaeluministeeriumiga, kelle programmi „Ma armastan Eesti toitu“ raames tõstame iga aasta septembris esile just kodumaised tooted. Usume, et kohalik tooraine ja tootmine on parim nii oma maitselt kui ka majanduslikult, ent vähemtähtis pole ka keskkonnajälg, mis kaasneb kauba importimisega kaugelt maalt. Seepärast toetame Pääsukesemärgiga toodete müüki, mis näitab kauba Eestimaist päritolu.

Vaata täpsemalt

Toiduraiskamise vähendamine

Toidu tootmiseks, pakendamiseks ja transportimiseks kulub tohutult energiat ja ressursse. Uuringud näitavad, et enamus toitu läheb raisku nii toidutootmises kui ka kodumajapidamistes ning vähesel määral ka kaubanduses. Ehkki kauplused tellivad juba täna kaupa hämmastava täpsusega, oleme võimalike eksimuste vältimiseks ja tellimustööle kuluva tööenergia vähendamiseks rakendamas esimesena Eestis iseõppivat automaattellimustesüsteemi Relex.

Koostöös Toidupangaga annetame nii palju toitu abivajajatele, kui seadus seda võimaldab ning pingutame selle nimel, et seadused muutuksid ka selles valdkonnas paindlikumaks. Koostöös talude ja loomade varjupaikadega leiavad sihipärase kasutuse need puu- ja köögiviljad, mida enam müüa ega annetada pole võimalik. 

Lisaks toidule läbib kaubandust suur hulk sellist kaupa, mida pole võimalik müüa mõne turundusliku puudujäägi tõttu, näiteks on pakend valesti trükitud või mõnest nurgast katki. Igal aastal annetab Coop Eesti Lasterikaste Perede Liidule taolist kaupa enam kui 100 000 euro väärtuses. 

Lisaks sellele, et püüame ise panustada toidu- ja esmatarbekaupade raiskamise vähendamisele, oleme loonud nipinurga, kust ka kliendid leiavad endale palju kasulikke nippe, sest Eesti inimene tekitab kodumajapidamises aastaga 54kg toidujäätmeid, millest 36% on toidukadu ehk toit, mis oleks veel kõlbulik süüa.

Vaata videonippe

Ühekordsete plastist toidu-ja joogipakendite tarbimise vähendamise tegevuskava

Coop Eesti on seadnud eesmärgi vähendada aastaks 2026 oluliselt ja püsivalt ühekordsest plastist toidu-ja joogipakendite tarbimist. Selleks võtame kasutusele alljärgnevad meetmed:

  • pakume klientidele võimalust osta valmistoitu (salatid, soojad toidud jm kulinaarialeti tooted) oma pakendisse; 
  • võimaldame soojade jookide ostmisel kasutada oma topsi;
  • soodustame valmistoidu ja soojade jookide ostmist oma pakendisse (muudame  ühekordsest plastist toidu-ja joogipakendid järkjärgult tasuliseks ja/või anname soodustust oma pakendisse ostmisel);
  • jätkame läbirääkimisi korduspakendi süsteemi arendavate ettevõtetega eesmärgiga asendada valmistoidu ja soojade jookide ühekordsed plastpakendid osaliselt või täielikult pandiga korduskasutatavate pakenditega. 

Meetmete tulemusena planeerime Coopi kauplustes vähendada ühekordsest plastist toidu-ja joogipakendite tarbimist igal aastal vähemalt 10%. 

 

Coopi on läbi aastate peetud hinnatud tööandjaks tänu oma inimlikule organisatsioonikultuurile ja missioonile hoida elu igas Eestimaa nurgas. Need pole lihtsalt sõnad, vaid seda tõestavad ka meie teod. Coop on tunnistatud parimaks tööandjaks kaubanduse valdkonnas, meil on kaupluseid, kus töötab ühe pere mitu põlvkonda üheskoos ning kliendid soovitavad Coopi kaupluseid rohkem, kui ühtegi teist toidukauplust Eestis. 

Coop on hinnatud koostööpartner ka oma hankijatele, olles alati õiglane ning tehes koostööd vaid nende ettevõtetega, kes maksavad riigile korrektselt makse. Me oleme Kaupmeeste Liidu liikmed ja liitusime kaubanduse heade tavadega kohe nende valmimisel. 

Eesti vanima kauplusteketina oleme juba 1902. aastast üle elanud mitu erinevat riigikorda ja rahareformi ning usume kogu südamest, et edu tagavad kõik meie viis peamist väärtust: lugupidamine, vastutustundlikkus, koostegutsemine, tulemuslikkus ja elurõõm.

Vaata täpsemalt

 

Terves kehas terve vaim! Viimase eest meie hoolt kanda ei saa, küll aga panustame sellesse, et Eesti inimene toituks tervislikult ning piisav füüsiline aktiivsus oleks tema igapäeva loomulik osa. 

Coopi ühistud toetavad kohalikku sporti

Coopi piirkondlikud ühistud on suured kogukonna spordi toetajad, pannes õla alla erinevate staadionite jm spordirajatiste ehitusele, spordivõistluste korraldamisele, individuaalsportlaste treeningutele kui ka spordimeeskondadele, alustades noortest ning lõpetades tippspordivõistkondadega.

Tervislik toitumine

Meie eesmärk pole inimestele öelda, mida nad sööma peaksid, küll aga saame tõsta nende teadlikkust, motiveerida neid toituma tervislikumalt ning teha kõik endast olenev, et Coopi omamärgitooted oleksid tervislikumad ja ei sisaldaks kahjulikke lisaaineid. Nii võid olla kindel, et kui ostad Coopi kaubamärgiga tooteid, ei sisalda need transrasvu, maitsetugevdajat E621, palmiõli ning nende soola ja suhkrusisaldus on väiksem. Omamärgitoodete pakenditel on alati peal toitumisalane teave. Kliendiajakirjas HETK avaldame regulaarselt artikleid tervislikust toitumisest ja liikumisest.

Toetame nõrgemaid

Hästi minnes tuleb alati meeles pidada ja aidata ka neid, kelle käekäik mingil põhjusel olnud kehvem. 

SOS Lasteküla

Igal aastal kogume kauplustes asuvate annetuskastide kaudu tuhandeid eurosid, toetamaks lasteküla laste võimalust kasvada turvalises ja koduses keskkonnas. 

Toidupank

Teeme regulaarselt koostööd Toidupangaga, et annetada parim enne piirini jõudnud kaup abivajajatele. 

MTÜ Lasterikaste Perede Liit

Oleme annetanud lasterikastele peredele enam kui 100 000 euroo väärtuses kaupa, mida pakendi riknemise, valesti trükitud etiketi või mõne muu põhjuse tõttu pole võimalik müügile panna. Samuti oleme kogunud koos suurperede vabatahtlikega kooliks minevat kaupa vahetult enne õppeaasta algust. Jõulude eel oleme aastaid kutsunud oma koostööpartnereid jõulukingituste asemel tegema annetusi suurperedele, millele Coop on alati sama suure osa omalt poolt lisanud. 

Klienditugi

Säästukaart Pluss ja finantsteenused

669 0966

klienditugi@cooppank.ee

Kliendikaart ja boonussüsteem

661 3014

klienditugi@coop.ee

Coop Kokad

5300 4900

coopkokad@coop.ee