Oled sa Vatlas või Viljandis, Kallastel või Kuressaares, üks on kindel – Coopi poed ja teenused on lähedal. Ja kui teistel poodidel on kusagil suure maja kõrgel korrusel tähtis omanik, siis Coopil on väga palju omanikke üle Eesti – kõik täiesti tavalised Eesti inimesed.

Coopi põhieesmärk ei ole tulu teenimine, vaid teenuse hoidmine ja arendamine, mistõttu jääb teenitud tulu kogukonda, seda kasutakse kohalike kaupluste parendamiseks, uute ehitamiseks  ja kogukonna jaoks oluliste ürituste toetamiseks.

Teistmoodi on ka see, et Coop eelistab alati kohalikke väiketootjaid ning kutsub neid oma kaupa Coopi poodides müüma. Koostöö kohalike tootjatega on meie jaoks oluline, sest see aitab piirkonnas hoida töökohti ja pakkuda klientidele kõige värskemat toitu. Samuti on ka keskkonnajälg sedasi võimalikult väike.

Coop on teistmoodi, sest Coop on kohalik. Ühendab inimesi, edendab elu ja annab omadele tagasi.

Coop on teistsugune ettevõte

Coop ei ole tavaline äriühing vaid Coop ühendab 18 piirkondlikku tarbijaühistut üle Eesti. Ühistulise kaubanduse eripära seisneb eeskätt selles, et ühistu loomise eesmärgiks on pakkuda kohalikule kogukonnale heal tasemel kauplusi ning eluks vajalikke teenuseid. Ettevõtlusest teenitud tulu suunatakse 100% tagasi kogukonna hüvanguks, et ettevõtlus oleks jätkusuutlik ja kohalike elukvaliteet paraneks.

Coopi ajalugu Eestis on juba 120 aastat pikk, millega Coop on Eesti vanim ja ka ühtlasi suurim jaekaubanduskett. Esimene tarbijate ühistu asutati 1902. aastal Antslas. Palju on selle ajaga võrreldes muutunud, kuid Coopi ärifilosoofia ja ettevõtluse põhimõtted on jäänud samaks.

Coop panustab kogukondadesse üle Eesti mitmel moel

   

Coop on kohalik nagu sina

Ettevõtluse eesmärk on pakkuda kogukonnale vajalikke teenuseid

Coopi äritegevuse eesmärk on tagada igale kogukonnale, kus meie ühistud tegutsevad, võimalikult heal tasemel kauplused ning muud heaks eluks vajalikud teenused. Meie kaupluste võrku kuulub üle 320 kaupluse, millega Coop on valdavas osas inimestele kõige lähem kauplus Eestis.

Coop on kohalik nagu sina

Ühistud kuuluvad kohalikele

Coopi piirkondlikud ühistud kuuluvad tarbijatele ehk teisisõnu kohalikele inimestele. Kokku on meil ligi 70 000 klientomaniku ehk ühistute liikme, kes otsustavad läbi demokraatlike üldkoosolekute, kuidas Coop igas piirkonnas oma tegevust suunab ning kuidas kogukonna elu edasi viiakse.

Coop on kohalik nagu sina

Kasum investeeritakse tagasi kogukonda

Jätkusuutliku tegutsemise eelduseks on kasumi teenimine. Ka Coop teenib kasumit. Erinevalt tavalisest äriühingust ei lähe teenitud kasum aktsionäridele dividendidena väljamaksmiseks, vaid investeeritakse tagasi kogukondadesse. Suur osa kasumist suunatakse kauplusevõrgu arendamisse ja kaupluste renoveerimisse või muudesse ettevõtmistesse, mis muudab kogukonna elukvaliteeti paremaks.

Coop on kohalik nagu sina

Igas naabruskonnas teenused kättesaadavaks

Ajal, mil kõik teenused kipuvad koonduma suurtesse keskustesse, oleme hoolitsenud selle eest, et Coopi kaupluste võrgustiku kaudu oleks igas naabruskonnas olulised teenused meie klientidele lähedal. Olgu see siis pangateenus või pakiautomaat – Coopi kauplused on sageli kogukonna jaoks ka teeninduskeskused, tänu millele on igal pool Eestis hea elada.

Coop on kohalik nagu sina

Piirkondlik toetustegevus

Coopi kogukondliku ärimudeli osa on ka see, et kogu meie toetustegevus on kohalik, mis võtab arvesse iga kogukonna enda jaoks olulisi teemasid. Coop on üle Eesti pannud õla alla paljudele kohaliku kogukonna jaoks tähtsatele ettevõtmistele või kohalikku identiteeti toetavatele üritustele. Olgu see noorte korvpallikool Raplas, legendaarne käsipalliklubi Serviti Põlvas või tudengipäevad Tartus.

Coop on kohalik nagu sina

Eelistame eestimaiseid ja kodukandi tooteid nagu meie kliendidki

Meie jaoks on oluline olla sillaks Eesti toidutootjate ja tarbijate vahel. Me teame, et meie kliendid soovivad kauplustes näha võimalikult laia valikut eestimaiseid tooteid ning seetõttu on Coopis suurim valik kodumaiseid toidukaupu. 

Coopi kohalikel ühistutel on väljakujunenud koostöö oma piirkonna väiketootjatega, tänu millele leidub meie kauplustes palju sellist kaupa, mida mujalt Eestist osta pole võimalik. Toit, mis jõuab põllult otse lähedalasuvasse kauplusesse, on värske, eripärane ning logistiliselt keskkonnasõbralik. Lisaks aitab see piirkonnas luua töökohti ning jõuda ka kõige väiksematel tootjatel oma kaubaga suurde kaubandusketti. Seetõttu tasub kliendina erinevatesse Coopi kauplustesse sattudes hoolega ringi vaadata ja proovida kohalike meistrite toodangut.

Käid Coopi poes – toetad kohalikku kogukonda

Kui ka Sina kaupluse külastajana tahaksid kohalikku kogukonda toetada, siis selleks ei olegi vaja teha muud, kui teha oma ostud Coopi kaupluses. Igalt ostult Coopile jääv tulu läheb tagasi kohalikku kogukonda, edendab elu, hoiab töökohti ja toetab algatusi, mis kohalikele korda lähevad.

Coopi ühistud jagavad loodud väärtust hea meelega ka meie klientidega. Kliendikaardi omanikud saavad osa soodushindadest ning koguvad iga ostuga kas boonusraha või Coop Loto pileteid. Kui Sul veel ei ole Coopi kliendikaarti, siis vali endale meelepärane kaart siit