Coop Eesti ostudirektori abi Kerli Riisman

Coop on justkui üks suur pere

05.01.2018 Uudised

Harva kohtab nii särasilmset ja motiveeritud töötajat, kui on ostudirektori abi Kerli Riisman. Ta teeb ja jõuab palju.

”Minu tööd on raske kirjeldada, tuleb teha kõike, mida parasjagu vaja, ametijuhendis näpuga järge ajada ei saa. Igav ei hakka, tavaliselt on käsil mitu asja korraga,” ütleb Kerli.
Ta tuli Coopi tööle 25-aastasena ja kahtles toona, kas julgeb vastu võtta tööstuskaupade hanke assistendi ametikoha nii väärikasse ettevõttesse, ent mõni minut enne lõpptärminit võttis ta telefoni ja andis nõusoleku. Seda otsust pole ta kordagi kahetsenud. Vastupidi, Kerli on selle aja jooksul olnud iga päev silmitsi uute proovikivide ja põnevate projektidega. 

„Need kogemused ja võimalused, mis siin avanesid − see on fantastiline!” ütleb ta. „Hästi põnev on! Suheldes nii ühistute kui ka oma maja inimestega on võimalik saada niivõrd palju erinevaid teadmisi, sest nende aastatepikkused kogemused on puhas kuld. Kui ise vähegi tahta, on inimestel Coopis võimalik pidevalt areneda,” ütleb ta. 

Neli aastat, kolm ametit 
Kerli peab Coopi väga heaks tööandjaks. „Coop on küll suur ettevõte, kuid inimesed on lähedased – justkui perekond. Head töötegijat märgatakse,” nendib ta. „Olen alati võtnud Coopi heas mõttes kui enda ettevõtet. Töötan nii, nagu teeksin seda oma firmas.” Nelja aastaga on Kerlil juba kolmas amet. Pärast esimest tööaastat puhkusel olles sai ta teada, et ta edutati osakonna üldassistendi kohale. „Mulle öeldi, et kui tagasi tuled, siis tea, et sul on uus ametikoht. Ära karda ja võta ikka vastu,” naerab Kerli. 

Mullu sai ta ostudirektori abiks. Lisaks ostudirektori abistamisele on tema töö koordineerida osakonna tööd, edastada ja vahetada infot ühistute ning teiste osakondadega, kontrollida kampaaniaid, sortimendi- ja hinnamuudatusi ning koostöös IT-osakonnaga hallata kampaaniaprogrammi jm. 

Teiste osakondadega suhtlemist on palju, mis annab väga palju uusi teadmisi eri valdkondadest. „Mind huvitab väga IT ja tahaksin selles valdkonnas rohkem teadmisi koguda. See on nii huvitav, alates süsteemi ülesehitusest, mis vastaks erinevate kasutajate vajadustele, ja lõpetades sellega, kuidas pisikese käsklusega on süsteemis võimalik mõjutada suurt hulka infot, jõuda korraga mitmetesse punktidesse ning muuta inimeste töö lihtsamaks.” 

Kerli on aidanud korraldada ka üritusi. Tema kanda on ühistute kaubandusjuhtide infopäevad, osakonna üritused, ta on ka Coopi suvepäevade korraldustiimis. Järgmisel aastal aitab ta organiseerida Lõuna-Eesti ühistute spordipäevi. „See töö on väga huvitav, kohati ajamahukas ja pingeline, kuid kui osalejad jäävad rahule, on see vaeva väärt,” räägib ta.

Äriline mõtlemine
Kerli õpib Estonian Business Schoolis ettevõtlust ja ärijuhtimist. Teinekord kestavad loengud kella 21ni ning õhtud kuluvad töö- või kooliasjadele. „Mõnikord on väga raske ja väsitav, kuid tuleb hakkama saada. Kui siht silme ees, siis saavutan oma eesmärgi kõige kiuste. Õnneks on viimane aasta, lõpp juba paistab,” ütleb Kerli. Õpingud on andnud talle rohkem ärilist mõtlemist ja teadmisi paljudes valdkondades, mida ta kavatseb ka Coopis rakendada.

Kerli hobideks on kalapüük ja seenel käimine. „Kalal käimine on huvitav ja ka rahustav tegevus. Mulle meeldib looduses olla. Olen mitu korda püüdnud kala Ahvenamaal. Seal on lausa lust kala püüda, viskad ja hops! kala on otsas – eks natuke tuleb ikkagi vaeva ka näha, kohta otsida, lanti valida ja ilma jälgida,” ütleb Kerli. Oma aja nõuab kevadel soetatud maja jõe ääres, kust pole pikk maa kalale minna. Tänavu suvel, üle kahe aasta lubasid nad abikaasaga endale nad abikaasaga endale paarinädalase soojamaapuhkuse Hispaanias Mallorcal. „See tundub uskumatu, kuid ma võitsin Facebooki jagamismängus lennupiletid.“

Autor:  Kadri Vaidloo