Coop Tartu edendab noorte jalgpalli

26.01.2018 Uudised

Tartu Jalgpalliklubi Tammeka noorjalgpallurid võistlevad Coop Maksimarketi ja Konsumi logodega särkides. Ja mitte ainult – Coop Tartu ja JK Tammeka ühised tegemised ulatuvad noortele mõeldud kampaaniatest, nagu „Unituste trenn” ja „Suur sõber”, kuni Tammeka ametliku küpsetiseni.

Tartu JK Tammeka ja Coop Tartusõlmisid möödunud kevadel kolmeaastase koostöölepingu, et edendada Tartu noorte jalgpalli. Coop Tartul ning Tartu Jalgpallikoolil Tammeka on piirkondlike organisatsioonidena palju ühiseid väärtusi ja eesmärke. Ühiste väärtuste jagamisest saigi alguse koostöö. Jalgpallikool Tammeka otsis tugevaid partnereid, kes aitaks edendada Tartu noorte- ja tippsporti ning kasvatada kogukonnatunnet. Just seda me seni ka koos teinud oleme.

„Oleme mõlemad huvitatud, et elu Tartu maakonnas areneks, ning teeme selle nimel iga päev tööd. Seisame üheskoos selle eest, et peredel läheks hästi ning mis on veel parem viis selle tagamiseks kui investeerida meie noorte tervesse tulevikku,” sõnas Coop Tartu Tarbijate Kooperatiivi esimees Tarmo Punger, kui klubiga koostööd alustasime.

Kogukonda innustavad tegusad inimesed

Populaarse jalgpalliklubi kasvandike toetamisega on Coop Tartu loonud Tartus mõnusa kogukonnatunde. „Meie jaoks moodustavad kogukonna üksteist innustavad tegusad inimesed,” sõnas möödunud hooajal Tartu JK Tammeka klubi kommertsjuhi ametikohta täitnud Kalle Paas. Tammeka treenerid õpetavad klubi ligi tuhandet noort jalgpallurit. See on kogukond ja need treenerid on kindlasti kogukonda innustavad tegusad inimesed. Ka Coop Tartu seisab ühistegevuse ja kogukonna eest. Seepärast ongi Coopi logo kõikidel Tammeka noorjalgpallurite uutel särkidel. Nii oleme kogu selle positiivse töö ja kogukonna kasvamise südames. 

Tammeka kampaaniad, kus Coop Tartu kaasa lööb, sünnivad tihedas koostöös. Vahetame aktiivselt ideid, kuidas kõige paremini Tammeka mängijate ja fännideni jõuda ning neile ülevaid emotsioone pakkuda. Üheskoos saame luua häid mälestusi nii Tammeka noortele mängijatele kui ka nende peredele.

Sümboolne on seegi, et Coop Tartu Karete Konsum asub mullu avatud Sepa jalgpallikeskuse kõrval. Sepa jalgpallikeskus on Tammeka kogukonnale väga oluline. Klubi rajas keskuse Eesti spordi suurima ühisrahastuskampaania toel. Enam kui kolm tuhat inimest ostsid virtuaalseid ruutmeetreid, et anda Tartu noortele paremad sportimistingimused.

Tammeka 2018. aasta plaan on jalgpalli suursündmuse MM-i kõrvalt hoida ja kasvatada Tartu Jalgpallikool Tammeka esindusmeeskonna kodumängude vaatajate hulka veelgi ning jätkata ka seniste projektidega. Kindlasti on Coop Tartul ja Tammekal tulemas ka täiesti uusi ning ägedaid koostööprojekte, mis edendavad nii spordi- ja jalgpallikultuuri kui ka kogukonnatunnet.

KÜPSETIS, PLAKSUTID JA „ROOSA JALGPALL”

Tammeka Jalgpallikool areneb kiiresti ning on lennukate mõtetega, seepärast on nendega olnud väga vahva koos töötada. Parimad mõtted sünnivad ikka üheskoos.

Ainulaadne lugu on see, kuidas ühest pereretseptist sai ühtäkki jalgpalliklubi ametlik küpsetis. Selle leidmiseks korraldasime konkursi ja klubi perepäeval toimunud finaali jõudis kaheksa küpsetist. Autorid olid peamiselt Tammeka jalkalaste emad, kuid ühe finaaltöö esitas konkursile ka näiteks Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum. Kogukonna liikmetest moodustatud žürii koos Kvartali Coop Maksimarketi peakoka Jaanus Jõeorgiga valis võidutööks Jane Pajuse lehttainasse rullitud täidisega küpsetise nimega „Nämmik”. Jane perest käib Tammeka trennis kolm last. Nämmik on nende pere traditsiooniline retsept, mida innustasid konkursile esitama just lapsed. Võitja oli väga rõõmus, et klubi kogukond ja Coop Tartu tema kokakunsti tunnustas.

Tammeka meeskond jõudis meie koostöö alguses Eesti karikavõistluste finaali. Klubi eesmärk oli, et mitusada Tallinna sõitvat fänni saaks matšist erakordse elamuse. Ägeda eesmärgi nimel korraldasime ühise ajurünnaku ning tootsime Tammeka fännidele klubi ja Coopi ühisbrändingus plaksuteid. Mitusada last ja täiskasvanut toetasid nende plaksutitega suurte fännitrummide lööke nii enne mängu kui ka kõik 90 mänguminutit. Usume, et seda võib lugeda üheks Eesti jalgpallifänluse tänavuseks tipphetkeks.

Kampaania „Unistuste trenn” raames kutsusime noori kirjutama oma Tammeka lemmikjalgpalluritele. Kampaania raames loositi välja Coop Tartu meeneid ning peaauhinna võitjat premeeriti unistuste trenniga koos Tammeka lemmikmängijatega. Laekus hulganisti vahvaid ja südamlikke kirjutisi. Lapsed kirjutasid näiteks Tammeka kaptenile Kaarel Kiidronile, et nad peavad teda maailma parimaks kaitsemängijaks. Nii tõime esile siirust ja positiivsust, mis tegelikult on kogu aeg meie ümber, kuid mida me ei oska alati märgata. See oli emotsionaalselt väga ülev.

Eeskujuprogrammi „Suur sõber” eesmärk oli siduda eri põlvkondi, jagada kogemusi ja inspireerida. „Suure sõbra” raames külastasid esindusmeeskonna ja naiskonna ning U21 mängijad Tammeka noortegruppe, võtsid osa treeningutest ning rääkisid noortele, mida peab tippu jõudmiseks tegema. Suured sõbrad kinkisid lastele 1500 kleepsu „Tammeka noori innustab Coop Maksimarket ja Konsum” ja 500 autogrammikaarti.

Viiendat aastat peetud heategevusfestivali „Roosa jalgpall” käigus kogusid Tammeka naiskonna mängijad Coop Tartu abiga rekordsumma 2000 eurot vähiravifondi „Kingitud elu” toetuseks.

Tekst: Teele Tamme
Foto: JK Tammeka