Coop tegi tööandjate maine edetabelis suurima positiivse hüppe

14.06.2018 Uudised

Kantar Emor viib igal kevadel tuhandete palgatöötajate seas läbi uuringu, et välja selgitada Eesti eelistatuimad tööandjad. Tänavu koostatud pingerida näitab, et tõusime võrreldes mullusega üheteistkümne koha võrra.

Kantar Emori uuringuekspert Lele Aak selgitas: „Coop Eesti on viimasel ajal silma paistnud oma äri laiendamisele ja klientide paremale, kiiremale ja sujuvamale teenindusele suunatud tegevustega (siia kuuluvad nt tegevuse laiendamine finantsvaldkonda, võimaluse loomine sularaha väljavõtmiseks poekassast, plaan tuua e-poe lisateenusena turule nutikapid jne) ning see on kuvandit Coopist kui arengule suunatud tööandjast kindlasti oluliselt parandanud.“ 

Kõige eelistatum tööandja on aga juba viiendat aastat järjest Eesti Energia, kellele lisaks kuuluvad esiviisikusse veel Tallink, Skype, Riigimetsa Majandamise Keskus ehk RMK ja Viking Line. Sarnaselt Coopile parandas oma positsiooni tööandjate maine uuringus mitme koha võrra veel Transferwise.

„Tööandjatena on atraktiivsemad riigi omanduses olevad suurettevõtted, inimesed hindavad nende stabiilsust ja pakutavat kindlustunnet. Uuringus osalejad eeldavad, et neil on piisavalt raharessursse heade palkade maksmiseks ning põnevate projektide tegemiseks,“ lisas Aak.

Kantar Emori tööandjate maine trendiuuring toimus juba 13. aastat järjest. Poolesaja mainekaima tööandja seadsid aprillis-mais 2018 pingeritta 1597 palgatöötajat üle Eesti.

Allikas: Kantar Emor