Terves kehas terve vaim! Viimase eest meie hoolt kanda ei saa, küll aga panustame sellesse, et Eesti inimene toituks tervislikult ning piisav füüsiline aktiivsus oleks tema igapäeva loomulik osa. 

Coopi ühistud toetavad kohalikku sporti

Coopi piirkondlikud ühistud on suured kogukonna spordi toetajad, pannes õla alla erinevate staadionite jm spordirajatiste ehitusele, spordivõistluste korraldamisele, individuaalsportlaste treeningutele kui ka spordimeeskondadele, alustades noortest ning lõpetades tippspordivõistkondadega.

Coop toetab keskselt rahvasporti

Coop on Eesti Olümpiakomitee suursponsor ning alates 2014. aastast oleme iga aasta veebruaris korraldanud spetsiaalse Suusaliidu kampaania, mille toodetelt 1% käibest oleme suunanud Suusaliidu noorte kahevõistlejate toetuseks. Alates 2015. aastast toetame Euroopa Komisjoni Spordinädala algatust, mille eesmärk on populariseerida sporti ja liikumisharrastust.

Koostöös EOK-ga on Coop käivitanud liikumisäpi Fit100, mille eesmärk on motiveerida vähemalt 100 000 inimest liikuma vähemalt 100 korda aastas.

Tervislik toitumine

Meie eesmärk pole inimestele öelda, mida nad sööma peaksid, küll aga saame tõsta nende teadlikkust, motiveerida neid toituma tervislikumalt ning teha kõik endast olenev, et Coopi omamärgitooted oleksid tervislikumad ja ei sisaldaks kahjulikke lisaaineid. Nii võid olla kindel, et kui ostad Coopi kaubamärgiga tooteid, ei sisalda need transrasvu, maitsetugevdajat E621, palmiõli ning nende soola ja suhkrusisaldus on väiksem. Omamärgitoodete pakenditel on alati peal toitumisalane teave. Kliendiajakirjas HETK avaldame regulaarselt artikleid tervislikust toitumisest ja liikumisest.

Toetame nõrgemaid

Hästi minnes tuleb alati meeles pidada ja aidata ka neid, kelle käekäik mingil põhjusel olnud kehvem. 

SOS Lasteküla

Igal aastal kogume kauplustes asuvate annetuskastide kaudu tuhandeid eurosid, toetamaks lasteküla laste võimalust kasvada turvalises ja koduses keskkonnas. 

Toidupank

Teeme regulaarselt koostööd Toidupangaga, et annetada parim enne piirini jõudnud kaup abivajajatele. 2018. aasta lõpust on Coopi e-poe kaudu esmakordselt võimalik Toidupangale saata ka piima- ja lihatooteid ning muud kaupa, mida annetuskastide kaudu pole olnud võimalik temperatuuritundlikkuse tõttu  teha. Selleks on meie e-poes avatud Toidupanga nimeline toidukapp, mille kaudu saab annetusi teha kellaajast ning asukohast sõltumata.

MTÜ Lasterikaste Perede Liit

Oleme annetanud lasterikastele peredele enam kui 100 000 euroo väärtuses kaupa, mida pakendi riknemise, valesti trükitud etiketi või mõne muu põhjuse tõttu pole võimalik müügile panna. Samuti oleme kogunud koos suurperede vabatahtlikega kooliks minevat kaupa vahetult enne õppeaasta algust. Jõulude eel oleme aastaid kutsunud oma koostööpartnereid jõulukingituste asemel tegema annetusi suurperedele, millele Coop on alati sama suure osa omalt poolt lisanud.