Tere tulemast Coopi nipinurka!

Siin hakkame lugejatega jagama põnevaid ja praktilisi videonippe, kuidas koju ostetud toit püsiks kauem värske ja maitsvana ning ükski toiduaine koduköögis ei läheks raisku. Poest süüa ostes on tavaline, et jälgime selle säilivuskuupäeva, kuid lisaks sellele on veel hulga nippe, kuidas toidu säilivusaega teadlikult pikendada. Erineva temperatuuriga riiulid külmkapis, sobiva küpsusastmega puu- ja juurviljade valik poes, nende hoiustamine kodus, hoidiste oskuslik ärakasutamine jpm nippe on appi tulnud tutvustama FitLapi asutaja ning toitumisnõustaja Hekki Mägi.

Allpool leiate teemade kaupa erinevad videod, kuid hoia leheküljel kindlasti silma peal ka edaspidi, sest uusi nippe hakkame siia lisama regulaarselt!

Videosari

Ava kõik

Kuidas toitu külmkapis õigesti säilitada? Kuhu panna liha, munad, piimatooted, kastmed jms? Milline piirkond on külmkapis kõige jahedam ja milline kõige soojem? Kuidas sellest lähtuvalt toitusid paigutada? Millised toidud ei ole aga üldse külmkapisõbralikud ja mida peaks säilitama lihtsalt pimedas/jahedas?

 

Kohe-kohe on tulemas uus hoidiste hooaeg, kuid paljudel on veel eelmise aasta väärt kraam kasutamata. Tasuks üle vaadata oma varud ning need siis enne uute hoidiste sissetegemist ära kasutada. Võib juhtuda, et ühe ja sama hoidise söömine tüütab ära, aga kui siduda oma aiasaaduste kompott poekaubaga, võidavad sellest kõik.

 

Kuidas ja mille järgi valida puu- ja juurvilju? Näiteks avokaadot, ananassi jne, mille sisse ei näe ja küpsusastet on raske hinnata? Kui aga tahad teada nippe, kuidas vajadusel nende küpsemise kiirust kodus ise mõjutada, vaata kindlasti ka meie järgmist videot.

 

Mida võib panna külmkappi, mida mitte? Mida võib hoida koos mõne teise viljaga ja mida isegi peaks hoidma koos mõne teise viljaga? Anname nippe ja näitame, kuidas näiteks mangot kodus „ise küpsetada“.

 

Iga riik teeb kõik endast oleneva, et hoida ära kriisiolukorrad, kuid kõiki kriise ei ole võimalik täiesti välistada, sest ka kõige turvalisemates riikides juhtub õnnetusi ning Eesti ei ole siinkohal erand. Mis võiks olla kodus, et vähemalt nädal aega kodust lahkumata hakkama saada? Oluline on jälgida ka seda, et kriisivaru sisaldaks toite, mida Sinu pere ka muidu igapäevaselt tarbib.

 

Kutsusid külalised ja nüüd mõtled, kui palju toitu peaks nende võõrustamiseks varuma? Kas tead, kui palju üks naiste- või meesterahvas keskeltläbi sööb (grammides)? Siin videos anname ka ideid, mida teha jääkidega.