Ole ilus ka talvel!

11.01.2018

Näonahk tundub paberkuiv ja justkui number väiksem? Paljud inimesed kogevad sellist tunnet sügisest kevadeni ning just sellepärast vajab su nahk talveperioodil rohkem hoopis poputamist kui suvel.

Väga paljudel meist pole nahaga mittemingisuguseid muresid suvel, seevastu talveperioodil ollakse hädas kuiva nahaga. Kusjuures pole vahet, milline on nahatüüp – see häda kiusab ühtviisi nii kuiva kui ka rasuse nahaga inimesi. Pinnakuivuse tunneb ära selle järgi, et nahk justkui kisub ja nagu ahmiks kreemi sisse, kuid hoolimata kõigiti korralikust kreemitamisest tundub õige pea jälle väga kuiv. Naha suurim pindmine kuivataja on kuiv õhk siseruumides. Ehk et mured naha liigse kuivusega algavad koos kütteperioodiga. Nahale tuleb kahjuks ka see, et pimedal talveajal liigume palju vähem väljas, näeme harvem päikest ja istume rohkem arvuti ees. Nimelt kuivatab ka arvuti kiirgusega, mida ta välja annab, nahka.
 

Huuled pehmeks, juuksed läikivaks

Huultele ja juustele on talv samuti katsumus. Tee endale harjumuseks kasutada enne väljaminekut hügieenilist huulepulka, sest nii väldid huulte külma käes õhenemist. Eriti oluline on see siis, kui veedad külma käes tunde, näiteks sportides, matkates või lihtsalt jalutuskäigul. Parem on, kui kannad huulepulka alati endaga kaasas, et vajadusel kaitsvat kihti huultel uuendada.
Juustele on külm talv raske taluda. Nad võivad muutuda kuivaks või rasuseks, olla elektrit täis, haprad ja katkevad. Kindlasti ära käi talvel palja peaga, sest nõnda sead oma juuksed veelgi raskemasse olukorda. Turguta neid regulaarselt maskidega ning vaheta oma tavapärane pesemisvahend spetsiaalse talvetoote vastu. Need muudavad juuksed läikivamaks ja paksemaks ning aitavad talve paremini üle elada.

Vaata, milliseid nahahooldustooted leiduvad e-poes