Uuest aastast plaanitakse väljasõite pea igapäevaseks

Pagar paneb rattad käima

11.01.2018 Uudised

Kui hommikused küpsetised saavad pagarikojas valmis, tõstab pagaripoiss värske toodangu rattale ja suundub seda Kärdla linna peale müüma, saatjaks magus saialõhn ja hea tuju muusika.

Pagarirattal lõhnab tõeline klassika: võiroosid, Moskva saiad, singi-juustupirukad ja õuna-rosinatäidisega saiakesed – kõik kenasti korvides ja linase kangaga kaetud. Taustaks kostab Pariisi tänavakohvikutest tuttavat muusikat.

Pagariratas on Taanis valmistatud kolmerattaline kaubaratas, kaubakast paikneb ratturi ees. Näiteks on Taani ja Hollandi väike- ja vanalinnades, kus kitsastel tänavatel on autoga liikuda keeruline, jalgrattakultuur suure au sees ja niisugused rattad populaarsed.

Pagarikojast ostjateni

Hiiumaa pagarirattal on seni igal väljasõidul olnud sortimendis korraga neli-viis eri toodet. Alati pakutava Moskva saiakese ja võiroosi kõrval on ülejäänud tooted igal korral vaheldunud – singi-juustu- või tuunikalapirukast kuni juustustritsli või kohupiimataskuni. Valikul lähtutakse sellest, et alati oleks midagi soolast ja midagi magusat ning samas midagi lihtsat ja igapäevast ning ka erilisemat. Hiiu Pagar toob Coop Hiiumaa kauplustes igal nädalal välja ühe kampaaniatoote, mis märgistatakse „Pagari lemmiku” tiitliga. Võimaluse korral on ka pagarirattal just selle nädala lemmikut pakutud. Pagariratta marsruut on seni kulgenud pagarikojast Kärdla sadamasse, teekonnal sõidetakse diagonaalis läbi kogu Kärdla linna. Pagariratas on liikuv müügipunkt ning lisaks tänavatel liikujatele ning teele jäävate asutuste töötajatele on igaühel võimalik rattal sõitjale helistada, et tellida ratas ka oma koduväravasse, kust värskeid pagaritooteid nõutada.

Pagariratta marsruut on seni kulgenud pagarikojast Kärdla sadamasse, teekonnal sõidetakse diagonaalis läbi kogu Kärdla linna. Pagariratas on liikuv müügipunkt ning lisaks tänavatel liikujatele ning teele jäävate asutuste töötajatele on igaühel võimalik rattal sõitjale helistada, et tellida ratas ka oma koduväravasse, kust värskeid pagaritooteid nõutada.

Püsikunded ootavad

Nii Kärdla elanikud kui ka turistid on pagariratta väga hästi vastu võtnud. Juba pärast esimesi päevi tekkisid püsikliendid, kes hommikuti pagariratta saabumist ootavad. Kui mööda tänavat liikudes on tihti inimeste esimene reaktsioon, et „tahaks küll, kuid praegu on rannahooaeg ja üleüldse ei saa saiakesi süüa”, siis lahkutakse ikkagi, saiakesed näpus. Kes ei julge tunnistada, et kavatseb need ise hommikukohvi kõrvale süüa, ütleb, et viib need abikaasale, vanematele või töökaaslastele.


Tekst: Arno Kuusk
Foto: Harda Roosna