Sotsiaalmeedias levivad pettused Coopi nimel

Sotsiaalmeedias levivad pettused Coopi nimel

14.06.2022 Uudised

Sotsiaalmeedias levivad pettused Coopi nimel. Levinum pettus sisaldab pilti erinevatest numbrikombinatsioonidest, milles palutakse kommentaarides ära arvata mõni muu number kui pildil näidatud (näiteks 555). Seejärel saadetakse kommenteerijatele sõnum, milles palutakse registreerida oma andmed mõnel veebilehele, mis ei ole seotud www.coop.ee lehega. 

Kutsume kõiki taolistes mängudes osalejaid alati hoolikalt jälgima, mis nime ja aadressiga mängu korraldaja inimesi oma andmeid jagama kutsub. Näiteks sel korral on korraldajatekst sellised Facebooki lehed: 
•    Coop_Eesti - kahe sõna vahel on alakriips; 
•    coop estonia. – “coop” on kirjutatud väikese algustähega, teine sõna on ingliskeelne ja lehe nimi lõpeb punktiga; 
•    Coop esti – “Eesti” asemel on kirjutatud “esti” ühe väikese e-tähega. 

Palun pea meeles, et Coop Eesti Facebooki lehe nimi on Coop Eesti

Veebiaadress, millele osalejaid suunatakse, ei ole seotud www.coop.ee ametliku veebilehega. Palume alati sotsiaalmeedia mängu korraldaja õigsuses veenduda ning kahtlastele veebilehtedele oma isikuandmeid mitte sisestada, kuna võidu asemel võib väidetav loosi võitja saada hoopis kopsaka arve.

Selleks, et saaksime võimalikult kiirelt pettuse Facebookist eemaldada, palume kõigil pettust nähes sellest raporteerida:
•    Libapostitusest saad Facebookile raporteerida, kui vajutad pettuse postitusel üleval paremal nurgas asuvale kolmele täpile > Report Post > Something else > Fraud of Scam. 
•    Libakontost saad Facebookile raporteerida, kui vajutad lehe üleval paremas nurgas asuvale kolmele täpile > Report Page > Scams and Face Pages.

Kui märkad Facebookis levivat pettust, palun anna sellest meile teada kirjutades Coop Eesti Facebooki postkasti. Anname oma lehel levivast pettusest postituse kaudu teada ja seda postitust saad jagada ka sina, et hoiatada oma tutvusringkonnas olevaid sõpru ja tuttavaid.

Oleme tähelepanelikud, hoiame end ja teisi pettuste küüsi langemast!