Toidupangale on esmakordselt Eestis võimalik annetada läbi e-poe

Toidupangale on esmakordselt Eestis võimalik annetada läbi e-poe

18.12.2018 Uudised

Nüüd saab toidukaupa annetada eCoopi kaudu, tellides toidu spetsiaalsesse toidukappi.  

Head annetajad saavad eCoopis aadressil www.ecoop.ee valida endale meelepärases summas toidukaupa või valida ühe kahest Toidupanga poolt kokku pandud soovituslikust ostukorvist. Seejärel tuleb kohale toimetamise aadressiks valida Toidupanga-nimeline toidukapp ning Coop toimetab kauba juba järgmisel päeval Tallinna Toidupanka.

Toidupank

Puudust kannatavate perede jaoks saab annetada nii pika säilivusajaga kui ka värsket toidukaupa. Selleks, et annetuse tegemine oleks võimalikult lihtne, on Toidupank koostanud soovituslikud ostukorvid summas 25 ja 50 eurot, mis on täidetud toiduainetega, mida puudust kannatavad pered kõige enam vajavad. Soovituslikud ostukorvid on annetajatele teejuhiks, kuid mitte kohustuseks. Nii võib annetaja ostukorvi kokku panna omale meelepärases summas ka ise.

Toidupanga juhi Piet Boerefijni sõnul on taoline e-poest toidu annetamine Eestis esmakordne: "Läbi eCoopi on toidu annetamine inimestele väga lihtne ja mugav ja Coop hoolitseb selle eest, et toit jõuab meieni kiiresti ja värskena. Idee on inimeste poolt hästi vastu võetud ja esimesed toiduannetused on juba jõudnud meieni."