Article image

Hiiumaa Tarbijate Ühistu alguseks peetakse aastat 1907, mil Kärdla Kalevivabriku tööliste initsiatiivil moodustatud Kärdla Kaubatarvitajate Ühing tollases pritsimajas oma esimese kaupluse avas. Pärast Kärdla Kaubatarvitajate Ühingu asutamist 9. mail 1907 a. tekkisid ühistud ka mujal Hiiumaal, mis aja jooksul liitusid. Pea sajandipikkuse eksisteerimise jooksul on üle elatud Teine maailmasõda, vahetunud on mitmed riigikorrad ja suur hulk valitsusi, on olnud paremaid ja halvemaid aegu. Tänu oma toetavale liikmeskonnale toimib ühiskaubandus edasi.

1. märtsil 1957. a. ühinesid tolleaegse nimega tarbijate kooperatiivid üheks organisatsiooniks – Hiiumaa Rajooni Tarbijate Kooperatiiviks. 1992.a. mais muudeti nimi Hiiumaa Tarbijate Ühistuks. Peaaegu sama kaua, kui on tegeletud kauplemisega, on Hiiumaal küpsetatud ka leiba - algselt ühistu allüksusena ning aastast 2007  Hiiumaa Tarbijate Ühistule kuuluva ettevõttena Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ, mis toodab ja turustab pagari-, kondiitri- ja kulinaariatooteid üle kogu Eesti.

Hiiumaa Tarbijate Ühistul on kokku 82 töötajat, enam kui 1000 liiget ehk klientomanikku ja seitse kauplust - kolm Coop Konsumit ja neli Coop piirkondlikku kauplust.

Üldkontakt

Hiiumaa Tarbijate Ühistu

+372 463 6000

info@hiiumaa.coop.ee

Heltermaa mnt 16, Kärdla, Hiiumaa, 92414

Äriregistri kood: 10026288

Veebileht

Article image

Hiiumaa Köök ja Pagar

Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ kuulub 100% Hiiumaa Tarbijate Ühistule. Ettevõtte põhitegevusaladeks on pagari-, kondiitri- ja kulinaariatoodete tootmine ning müük Hiiumaa Köök ja Pagar kaubamärgi all. Naturaalsed pagari-, kondiitri- ja kulinaariatooted on müügil kõigis Coop Hiiumaa kauplustes. Meilt on võimalik tellida söögid peolauale, kondiitritooteid, pulmatorte, erikujulisi- ja vigurtorte. Meie kokkade ja kondiitrite meisterlikkus tagab kvaliteedi ja oleme alati valmis arvestama klientide erisoovidega.

Hiiumaa Köök ja Pagar tootevalikuga saab tutvuda ja Hiiumaa piires tooteid tellida: e-poest, E-R 8.00-16.30 telefonil 53337331, e-posti teel info@hiiumaapagar.ee ja kõikidest Coop Hiiumaa kauplustest. Tellimused palume teha 2 päeva ette kuni kella 10.00-ni. Tellitud kaubad saab kätte tellija poolt valitud Coop Hiiumaa kauplusest.

Article image

Hiiumaa eCoop

Coop Hiiumaa e-pood võimaldab sobilikke tooteid valida suures sortimendis ning kaupade kojuvedu teostatakse üle kogu Hiiumaa kolmel nädalapäeval – esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Coop Hiiumaa e-poes on suur valik erinevate Hiiumaa tootjate toodangut ning see valik täieneb pidevalt.

Kõik e-poe ostud on võimalik siduda Säästukaardiga ning ostudele rakenduvad Säästukaardi, Säästukaart Plussi, sünnipäeva- ja muud pakutavad soodused. E-poest on võimalik oste sooritada ka juriidilise kliendina.

Liikmelisus

Ava kõik

Hiiumaa Tarbijate Ühistu on füüsiliste isikute poolt vabatahtlikkuse alusel asutatud ühistegevuse põhimõtetest lähtuv ühing. Ühistu on tulundusühistu.

Ühistu põhieesmärgiks on oma liikmetele soodsatel tingimustel kaupade müük ja teenuste osutamine.

Ühistu liikmeks võib astuda füüsiline või juriidiline isik, kellele Ühistu on suuteline osutama teenust. Ühistu liikmel on õigus:

 • osa võtta üldkoosolekust ja piirkondlikust koosolekust;
 • valida ja olla valitud Ühistu juhtimis- ja kontrollorganitesse;
 • saada teavet Ühistu tegevuse kohta;
 • teha ettepanekuid Ühistu arengu kohta;
 • saada osa Ühistu liikmetele tehtavatest soodustustest;
 • Ühistust väljaastumisel,(-väljaarvamisel) saada tagasi osamaks;
 • võõrandada osamaks (liikmelisus üle anda);

Liikmeks astuja esitab avalduse ja tasub osamaksu. 

 • Füüsilisest isikust liikme osamaksu alammäär on 20 eurot.
 • Juriidilisest isikust liikme osamaksu alammäär on 65 eurot.

Liige võib tasuda alammäärast suurema osamaksu. Osamaksu maksimaalmäär on 10 kordne osamaksu alammäär.

Hiiumaa Tarbijate Ühistu liikmele väljastatakse Ühistu liikme SÄÄSTUKAART. Säästukaardiga kogute iga oma ostuga boonuspunkte, mida saate edaspidi kasutada ostude eest tasumiseks.

Boonuspunktide arvestus on kuupõhine. Kuu jooksul kogutud boonuspunktid kantakse boonuskontole järgmise kuu 6 kuupäevaks. Boonusprogramm on astmeline – mida rohkem liige kuus ostab, seda suurema % boonusena tagasi teenib:

Ostusumma kuus                                        0-99€    100-299€    300-499€    500 €
Boonuspunkte ostusumma 1€ kohta          5              10               15             20
 
Hiiumaa TÜ liige saab Hiiumaa TÜ kauplustest ostes täiendavalt 1 euro kohta 10 punkti.

Boonusraha makstakse välja kui seda on kogunenud vähemalt 1 euro väärtuses (1000 punkti). Boonuspunktid kehtivad jooksva aasta jooksul. Kasutamata boonuspunktid on Hiiumaa Tarbijate Ühistul õigus suunata heategevusse.

Kasutamata jäänud boonuspunktid on Hiiumaa TÜ annetanud:

 • 2014 a. MTÜ Tantsumajakale 2205,32€
 • 2015 a. Kärdla Nukuteatrile 1707€

Ühistu kauplused