Hallates Eesti suurimat kaupluste võrgustikku, mõistame vastutust keskkonna ees, mis kaasneb 330 kaupluse tööshoidmise ning nende varustamisega. Igal aastal ehitame või renoveerime põhjalikult ca 20 kauplust, et need oleksid energiatõhusad, valgusküllased ning inimestele mugavad külastamiseks ja töötamiseks.
Kõigi Coopi kaupluste efektiivseks varustamiseks ehitasime Eesti suurima logistikakeskuse, mille katusel laiub 1MW päikesepaneelide park, mis toodab kuni kolmandiku kogu vajalikust elekrienergiast. 2016. aastal avasime ka esimese osaliselt päikese energial töötava Coopi kaupluse Põlvamaal Ahjas, millele on juba lisandunud ja tulevikus veelgi lisandumas teisigi kaupluseid. Kokku töötab täna päikeseenergial kokku ligi 30 Coopi kauplust üle Eesti.

Eesti toit

Läbinisti Eesti organisatsioonina oleme tulised Eesti toidu ja Eesti tootjate toetajad, tehes koostööd piirkondlike väiketootjatega ning Maaeluministeeriumiga, kelle programmi „Ma armastan Eesti toitu“ raames tõstame iga aasta septembris esile just kodumaised tooted. Usume, et kohalik tooraine ja tootmine on parim nii oma maitselt kui ka majanduslikult, ent vähemtähtis pole ka keskkonnajälg, mis kaasneb kauba importimisega kaugelt maalt. Seepärast toetame Pääsukesemärgiga toodete müüki, mis näitab kauba Eestimaist päritolu.

Plastiku vähendamine

Keskkonna heaks_plastiku vähendamineVeel enne, kui seda seadusega nõudma hakati, võeti Coopi kaupluste kassade juurest ära õhukesed kilekotid, mille tulemusena vähenes nende kasutatavus kauplustes ca poole võrra. Hügieeni eesmärgil on need endiselt vajalikud näiteks puu- ja köögivilja pakendamisel, osaliselt toore liha jm lahtise toidukauba müümisel. Siingi on oluline mõistlikkuse printsiip, mida oleme kutsunud oma kliente ka igapäevaselt jälgima. Meie ostukotid on toodetud osaliselt taaskasutatud plastikust ning mitmekesise valiku võimaldamiseks on kauplustes saadavad kõik alternatiivid paberist võrkkottideni.

Coopi omamärgitoodete pakendamisel kasutame alati ümbertöödeldud värvimata hulgipakendeid ning koostöös tootjatega oleme arendamas lahendusi, mis vähendaks hulgipakendeid veelgi. Kõik Coopi omamärgitooted on taaskasutatavas või ümbertöödeldavas pakendis ning nendel on märgistus, mis suunab tarbijaid viima pakendeid vastavatesse pakendikonteineritesse. 

 

Toiduraiskamise vähendamineKeskkonna heaks_toit

Toidu tootmiseks, pakendamiseks ja transportimiseks kulub tohutult energiat ja ressursse. Uuringud näitavad, et enamus toitu läheb raisku nii toidutootmises kui ka kodumajapidamistes ning vähesel määral ka kaubanduses. Ehkki kauplused tellivad juba täna kaupa hämmastava täpsusega, oleme võimalike eksimuste vältimiseks ja tellimustööle kuluva tööenergia vähendamiseks rakendamas esimesena Eestis iseõppivat automaattellimustesüsteemi Relex.

Koostöös Toidupangaga annetame nii palju toitu abivajajatele, kui seadus seda võimaldab ning pingutame selle nimel, et seadused muutuksid ka selles valdkonnas paindlikumaks. Koostöös talude ja loomade varjupaikadega leiavad sihipärase kasutuse need puu- ja köögiviljad, mida enam müüa ega annetada pole võimalik. 

Lisaks toidule läbib kaubandust suur hulk sellist kaupa, mida pole võimalik müüa mõne turundusliku puudujäägi tõttu, näiteks on pakend valesti trükitud või mõnest nurgast katki. Igal aastal annetab Coop Eesti Lasterikaste Perede Liidule taolist kaupa enam kui 100 000 euro väärtuses. 

Lisaks sellele, et püüame ise panustada toidu- ja esmatarbekaupade raiskamise vähendamisele, oleme loonud nipinurga, kust ka kliendid leiavad endale palju kasulikke nippe, sest Eesti inimene tekitab kodumajapidamises aastaga 54kg toidujäätmeid, millest 36% on toidukadu ehk toit, mis oleks veel kõlbulik süüa. Kõiki videonippe on võimalik vaadata www.coop.ee/nipid.