​​​​​

Coopi kauplustest leiad kõige rohkem eestimaist toidukaupa

 

Eesti toit ja eestimaised saadused tähendavad puhtaid, ehedaid maitseid ning on omad ja hääd. Usume, et kohalik tooraine ja tootmine on parim nii oma maitselt kui ka majanduslikult, ent vähemtähtis pole ka keskkonnajälg, mis kaasneb kauba importimisega kaugelt maalt. Oleme seda meelt, et Eesti toit ei vaja taldrikul enda kõrval liigpalju uhkeid lisandeid, sest lihtsuses peitubki võlu. Mis võiks veel parem olla, kui hooajalisest toorainest valmistatud maitseküllane Eesti toit!

Läbinisti eestimaise kaubandusketina oleme tulised Eesti toidu ja Eesti tootjate toetajad, pakkudes terve aastaring suurt valikut eestimaiseid tooteid erinevatest tootekategooriatest. Oleme liitunud Maaeluministeeriumi "Eesti toidu kuu" algatusega - iga aasta septembris tõstame kliendilehes ja Coopi kauplustes esile võimalikult palju Eesti tootjate ning kohalikust toorainest toodetud kaupu. Eestimaised tooted on märgitud Eesti lipumärgiga.

Samuti toetame Pääsukesemärgiga toodete müüki, mis näitab kauba Eestimaist päritolu.

 

Eelista eestimaist. Nagu meie.

Coopist leiad alati eestimaiseid saadusi

Lisaks sellele, et Coopi kauplustest leiab alati värskeid eestimaiseid saaduseid, soovime igal võimalusel pakkuda hooajalisi ja värskeid eestimaiseid puu- ja juurvilju - näiteks õunu, tomateid ja lühikest kurki. Kodumaist kaupa eelistame osta otse kasvatajalt.

Eelista eestimaist. Nagu meie.

Coopist leiad ainult eestimaist värsket sea- ja veiseliha

Kui Sinu menüüs sisaldub loomse päritoluga valk, siis Coopi kauplustes üle Eesti leiad ainult eestimaiset värsket maitsestamata sea- ja veiseliha. Värske maitsestamata liha ostmisel jääb Sinule maitsestamise rõõm, näiteks kodumaisete ürtide või marinaadi näol. 

Eelista eestimaist. Nagu meie.

Coopist leiad ainult eestimaist värsket piima

Värske piim on Coopi kauplustes ainult ja ainult eestimaine. Piim on olnud eestlaste toidulaual juba tuhandeid aastaid ning on tänagi asendamatu toiduaine enda asendamatute omadustega. Me armastame Eesti piima! Lisaks värskele piimale on Coopi kauplustes 100% eestimaised ka hapukoor, kohvikoor ja vahukoor.

Toetame Eesti väiketootjaid

Coopi ühistud teevad koostööd oma piirkonnas tegutsevate väiketootjatega, võttes müügile nende tooteid, mis muidu suurtesse kettidesse muul moel kunagi ei jõuaks. See võimaldab neil ettevõtetel kasvada, hoida ja luua uusi töökohti ning edendada seeläbi kogukonna käekäiku. Ostes Coopist, toetad Eesti väiketootjaid. 

Kuidas kodumaist toitu ära tunda?