Häädemeeste Konsum avas uksed endise kaupluse asukohal
Häädemeeste Konsum avas uksed endise kaupluse asukohal

Coop avas Häädemeestel piirkonna suurima kaupluse

17.06.2024 Uudised

Kilingi-Nõmme Majandusühistu avas täna Häädemeeste alevikus endise kaupluse asukohal täiesti uue ja kaasaegse Coopi kaupluse, kus on varasemaga võrreldes ligi kaks korda suurem sortiment.

„Kuna vana kauplusehoone oli täielikult amortiseerunud, siis ei olnud mõtet seda renoveerida ning otsustasime ehitada nullist täiesti uue hoone, mis pakuks kaasaegseid ostu- ja töötingimusi,“ ütles  Kilingi-Nõmme Majandusühistu juht Mari-Liis Lembit. „Piirkonna elanike jaoks oli kaupluse sulgemine ehituse ajaks suur probleem, mistõttu pakuti meile võimalust hoida kauplus vahepealsel ajal avatuna kohaliku kooli võimlas. Minu jaoks on see taas hea näide sellest, kui oluline on väikese piirkonna jaoks kohaliku kaupluse olemasolu.“

Nelja kuuga kerkis Häädemeeste vana kaupluse asemele 500-ruutmeetrise müügisaaliga uus pood, mis pakub kohalikele elanikele ja suvitajatele senisest palju suuremat valikut kampaaniatooteid, mille osakaal inimeste ostukorvis on viimastel aastatel oluliselt kasvanud.

Lisaks igapäevastele toidu- ja esmatarbekaupadele saab poest osta nüüd küpsetatud pirukaid, saiakesi ja kohvi.

Häädemeeste Coopi uuele kauplusele on paigaldatud päikesepaneelid ning pood on energiasäästlik tänu LED-valgustusele ja energiaefektiivsetele külmutusseadmetele. Traditsioonilistele kassadele lisaks saab kiiremate ostude tegemiseks kasutada nutikassasid.

Koos uue hoonega on lisaks kaasaegsele müügisaalile täielikult muutunud ka töötajatele mõeldud lao-, kontori- ja puhkeruumid. Tulevikule mõeldes on kauplusel autode elektrilaadija paigaldamise valmidus.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal ehitamas seitset uut kauplusehoonet ning rekonstrueerimas 13 Coopi kauplust. „Jaaninädalal avab Coop kolm kauplust – Häädemeestel, Tallinnas ja Valgas. Coopi eesmärk on parandada kodumaise kauba pakkumist igas Eestimaa paigas,“ lisas Rohtla.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 320 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2023. aastal oli Coopi kaupluste käive 863 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,5 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.

Lisainfo

Coop avas Häädemeestel piirkonna suurima kaupluse

Martin Miido

Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht

+372 56 954 754

martin.miido@coop.ee