Laekvere kauplus avati novembri lõpus 2023. Foto: Coop Järva
Laekvere kauplus avati novembri lõpus 2023. Foto: Coop Järva

Coop avas Laekveres ligi 100-aastase renoveeritud kaupluse

24.11.2023 Uudised, Järva

Järva Tarbijate Ühistu avas täna Laekveres renoveeritud Coopi kaupluse. 1926. aastal valminud maakivist hoonel vahetati remondi käigus välja kogu elektri- ja küttesüsteem ning kauplus sisustati uute energiasäästlike valgustite ja külmutustehnikaga.

Müügisaali laiendati laopinna arvelt, mistõttu on nüüd kokku 245m2 müügipinda. Samuti said töötajad tänapäevased töötingimused.

„Tänu müügipinna laienemisele suureneb Laekvere kaupluses kaubagruppide valik ja saame pakkuda senisest enam ka kampaaniatooteid, mille osakaal inimeste ostukorvis on viimastel aastatel oluliselt kasvanud,“ ütles Järva Tarbijate Ühistu juhatuse liige Tiiu Lunts. „Kiiremaks sisseostude sooritamiseks on nüüdsest olemas ka Nutikassa.“

Laekvere kaupluse remont algas 1. septembril ning Järva Tarbijate Ühistu investeeris ümberehitustöödesse üle 300 000 euro.

„Aegade jooksul on kauplusel olnud nimevahetusi, vahetunud on riigikorrad ja käibel olev raha, aga põhimõte, et ühistu kauplus kuulub kohalikele inimestele ja annab tuntava osa teenistusest kohalikule kogukonnale tagasi, on säilinud tänaseni,“ ütles Tiiu Lunts.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 320 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2022. aastal oli Coopi kaupluste käive kokku 806 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,6 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.