Viljandi Männimäe Maksimarket.
Viljandi Männimäe Maksimarket.

Coop avas täna Viljandis A-energiaklassiga Maksimarketi

01.09.2022 Uudised

Eesti suurim kauplustekett Coop avas täna Viljandis Männimäe Maksimarketi, mis on jaeketi 320 kaupluse hulgas juba 15. hüpermarket ning ühtlasi kõige energiasäästlikum Coop Maksimarket. Uue kauplusega luuakse Viljandisse üle 50 uue töökoha.

Viljandi Tarbijate Ühistu ehk Coopi Viljandi juhatuse esimehe Priit Aule sõnul on uues kaupluses kasutatud kõiki tänapäevaseid energiasäästuvõimalusi, sh on kaupluse jahutussüsteemid väga energiasäästlikud, mille jääksoojust kasutatakse üldpindade soojendamiseks, valgustussüsteemid põhinevad kõige uuematel LED-lahendustel, puu- ja köögivilja osakonnas kasutatakse paberi asemel digitaalseid hinnasilte ning maja katusel toodavad kauplusele energiat päikesepaneelid. Tulevikus tekib kaupluse juures võimalus laadida elektriautot. 

„Oleme kauplust planeerinud lähtuvalt kohalike inimeste vajadustest, seejuures on väga olulisel kohal meie Viljandimaa kohalike toidutootjate toodang, kaupluses valmivad soojad pagaritooted ning lõunabuffet, külalistel on võimalik osta värskelt pressitud mahla ja kohvi ning ostude eest saab tasuda ka Nutikassaga,“ lisas Aule.

Uues Männimäe Maksimarketis on müügipinda ligi 2200 m2, lisaks avavad samas keskuses uksed Aphoteka, ilusalong Clementine, Pizzakiosk ning lillepood Floreas. Samuti on keskuses kaks taaraautomaati ning Omniva pakiautomaat. 

Coop Viljandi on üks 18st Coopi piirkondlikust ühistust, kes teevad omavahel koostööd nii kauba sisseostmisel, logistikas, arendamisel kui ka turundamisel ning kasutavad ühist kaubamärki Coop, mis tuleb inglisekeelsest sõnast Cooperative ehk tõlkes ühistu. Coopi ühistutel on kokku 320 kauplust, sh Coop Viljandil 24 kauplust. Ühiselt on Coop Eesti suurim ning vanim toidu- ja esmatarbekauplustekett, mis sai alguse 1902. aastal Antslas. Coopi käive oli 2021. aastal 752 miljonit eurot, mille tulemusel on Coop turuliider ligi 25 protsendiga.

Viljandi Männimäe Maksimarket