Coopi uus äpp asendab kliendikaarti ja ostupulti, rahakotti ning hoiab meeles ostuajaloo ja e-tšekid
Coopi uus äpp asendab kliendikaarti ja ostupulti, rahakotti ning hoiab meeles ostuajaloo ja e-tšekid

Coopi uus äpp asendab kliendikaarti ja ostupulti

18.06.2024 Uudised

Coopi poekett võttis kasutusele uue mobiilirakenduse, millega saab kõigis 320 kaupluses kasutada digitaalset kliendikaarti. 104 Coopi kaupluses, kus on kasutusel ostupuldid, on oma telefoni võimalik kasutada ka ostupuldina.

“Viime kliendikogemuse täiesti uuele tasemele, mida täiendab juuni algul turule toodud personaalsete pakkumiste programm,” ütles Coop Eesti Keskühistu turundusdirektor Ranno Pajuri. “Kliendiuuringutest paistab kõige rohkem silma tarbijate soov digitaalse kliendikaardi järele, kuna plastikut ei taheta enam kaasas kanda. Teiseks just personaalsete pakkumiste vajadus. Oleme klientide kaks suurimat soovi nüüd lahendanud.”

Kui klient laeb oma telefoni Coop Eesti rakenduse, siis enda tuvastamisel seotakse äpp automaatselt tema senise kliendikontoga. Kui kasutaja ei ole veel Coopi klient, siis äpi allalaadimisel ja sisselogimisel luuakse talle digitaalne kliendikaart automaatselt, millega saab Coopi kõiki soodustusi ja ka personaalseid pakkumisi.

Kliendikaardi registreerimiseks äpiga tuleb skaneerida QR-kood kaupluse kassas asuvalt kleebiselt või iseteeninduskassa ekraanilt. Coop Eesti nime kandva rakenduse leiab, kui trükkida äpi poes otsingusse “Coop Eesti”. Rakendus on allalaetav AppStore’ist ja GooglePlay’st.

“Tegemist on rakenduse esimese baasversiooniga, millega saab registreerida digitaalset Coopi kliendikaarti, vaadata ostude ajalugu ja e-tšekke, teha makseid otse äpist ning nendes kauplustes, kus on kasutusel ostupuldid, kasutada telefoni kauba skaneerimiseks. Tulevikus lisame sellele veel olulisi täiendusi, mis teeb äpi klientide jaoks aina atraktiivsemaks. Üks kindel arendus lähiajal saab olema personaalsete pakkumiste vaatamine ja vahetamine äpi kaudu,” lisas Pajuri. Juuni algul tõi Coop turule Eesti mahukaima ja ainulaadseima personaalsete soodustuste programmi, kus igal ostjal on endal võimalik valida, millistele kaupadele soovib Coopi toidupoes soodushinda. 

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ja esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopile kuulub 320 kauplust ehk ligi pooled Eesti toidupoed. 2023. aastal oli Coopi kaupluste netokäive kokku 863 miljonit eurot, millega oli 23,5 protsendiga turuliider.

Coop Eestil on üks suurima liikmete arvuga püsikliendiprogramm. 2023. aasta lõpus oli kehtivaid Coopi kliendikaarte suurusjärgus 700 000. Eelmisel aastal kasvas püsikliendiks registreeritud ja tehinguid teinud leibkondade arv 3% võrra ehk 420 000 leibkonnani. Ühistulise organisatsioonina ei maksa Coopi tarbijaühistud dividende, vaid investeerivad kogu kasumi tagasi kaubandusvõrgu arendamisse ja kogukondliku tähtsusega ettevõtmiste toetamisse Eestis.

Coopi uus äpp asendab kliendikaarti ja ostupulti, rahakotti ning hoiab meeles ostuajaloo ja e-tšekid

 

Lisainfo

Coopi uus äpp asendab kliendikaarti ja ostupulti

Martin Miido

Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht

+372 56 954 754

martin.miido@coop.ee

Loe Coopi äpist pikemalt