Eesti parima teenindustasemega toidukaupluste ketiks osutus taas Coop

Eesti parima teenindustasemega toidukaupluste ketiks osutus taas Coop

27.06.2024 Uudised

Uuringufirma Dive poolt läbi viidud valdkonnauuring selgitas välja parimat teenindust pakkuvad toidukaupluste ketid Eestis. Parima teenindustasemega toidukaupluste ketiks valiti kolmandat aastat järjest Coop.

Teeninduskvaliteedi uuring viidi läbi mysteri shopping ehk testostude meetodil tänavu mais. Eestis külastati 6 tuntuma keti 60 erinevat kauplust suuremates linnades Tallinnas, Tartus, Viljandis, Pärnus ja Narvas. Kokku sooritati Coopi kauplustesse 10 külastust. Esikoha tõi Coopile rekordiline 90,83 protsendiline sooritustulemus. 

Testkliendi ülesandeks oli hinnata kolme teenindajat: 

  • letiteenindajat küsides infot letis müüdavate toodete kohta,
  • saaliteenindajat paludes abi konkreetse toote leidmisel,
  • kassateenindajat tavapärases ostu eest tasumise situatsioonis. 

Lisaks jälgiti kaupluse ja selle ümbruse korda ja puhtust, hinnasiltide ja toodete asetust ning korrektsust. 

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on parima teeninduse tiitel juba kolmandat aastast järjest Coopi inimeste jaoks väga suur tunnustus. „Hea teeninduse vundamendiks on meil alati olnud sõbralik ja abivalmis suhtumine nii oma kolleegidesse kui ka klientidesse. Teiseks oleme pannud suurt rõhku töötajate koolitustesse, mis tänu e-lahendustele on kõigi jaoks mugavalt kättesaadavad ning lihtsasti läbitavad. Coopi üks edu saladustest on kindlasti kohalikkus – meie kauplustes töötavad kohalikud inimesed, nende otsesed juhid on kohalikud ning kogu organisatsiooni juhitakse samuti piirkondades kohapeal, tänu millele oleme hästi kursis oma klientide ootuste ja soovidega,“ lisas Rohtla. „Coopi ühistutes töötab kokku 6000 inimest ning käesolev tunnustus kuulub kahtlemata kõigile neile,“ lisas Rohtla lõpetuseks.