Coop sula

Alates 29. maist 2018 saab Coopi kaupluste kassadest pangakaardiga võtta välja sularaha.

Esimeses etapis hakkasime teenust pakkuma ligi 120 kaupluses, 6. augustil muutus teenus kättesaadavaks kõigis Coopi kauplustes üle Eesti.

Ühistulise organisatsioonina soovime hoida ja arendada elu igas Eestimaa nurgas. Kuni Coop Panga turule toomiseni 2017. aastal tegime seda peaasjalikult läbi kaubanduse, pakkudes toidu- ja esmatarbekaupu ligi 350 kaupluses üle Eesti. Nüüd töötame Coop Panga eestvedamisel ka selle nimel, et tuua väiksematesse Eesti piirkondadesse tagasi igapäevased elementaarsed pangateenused. Oleme veendunud, et sularahateenuse pakkumine Eesti suurimas kaupluste ketis lahendab sularaha kättesaadavuse probleemi Eestis.

Kuidas teenus toimib?

  • Sularaha väljavõtmine on sama lihtne nagu kauba ostmine, lihtsalt kauba asemel ulatab kassapidaja Sulle sularaha.
  • Sularaha väljavõtmise soovist tuleb kassapidajat teavitada enne tehingu PIN-koodiga kinnitamist.
  • Sularaha saab ühe korraga välja võtta 5-100€, kuid tehingut on võimalik soovitud arv korrata.
  • Sularaha väljavõtmise eelduseks on vähemalt 1-eurone ost, mis tuleneb Mastercardi rahvusvahelistest nõuetest.

*Kauplusel on õigus keelduda sularaha väljastamisest, kui kassas ei ole piisavalt sularaha.

Loe sularahateenuse kohta lähemalt Coop Panga koduleheküljelt.

KKK

Ava kõik

Coop Sula ehk teenustasuta sularaha väljastamine kaupluses kehtib Coop Panga deebetkaardi omanikule, kes on valinud omale ühe panga kahest eraisiku arvelduspaketist.

Tutvu arvelduspakettide tingimustega siin.

Kui Sa pole igapäevane sularaha kasutaja, aga Sul on siiski aeg-ajalt toimingute teostamiseks sularaha tarvis, sobib Sulle arvelduspakett Rahn.

Kui oled suur sularaha kasutaja ja liigud palju ka ringi, sobib Sulle arvelduspakett Rändrahn.

Loe arvelduspakettide kohta lähemalt siit.

Jah, Coopi kauplustes saab võtta sularaha kõikides riikides väljastatud MasterCardidega ja Eesti pankade väljastatud Visa kaartidega. Täiendav nõue on, et kaardi väljastanud pank peab seda tehingut lubama.
 

Jah, sularaha saab Coopi kaupluste kassadest välja võtta ainult koos ostuga. Seejuures peab ostusumma olema rahusvahelistest nõuetest tulenevalt alati minimaalselt 1 €. Kui võtad raha välja mõne muu panga maksekaardiga kui Coop Pank või Swedbank, siis lisandub ostusummale veel "Sularaha poest" teenustasu.

Coop Pangas saab sularaha kaupluses välja võtta ainult MasterCardi logoga kaardiga, millel on Coop Panga logo.

Sularaha saab kassast ainult nende Coop Panga MasterCardi embleemiga kaartidega, millel on Coop Panga logo.

Selleks, et sularahateenust kasutada, internetioste ja viipemakseid teha, soovitame kaardi vahetada ümber uue kaardi vastu.
 

Kõik pangad võivad kehtestada teenustasu sularaha väljastamise eest kaupluses, sarnaselt sularahaautomaadile. Coop Panga kliendile on sularaha väljavõtmine vastavalt arvelduspaketi tingimustele tasuta.

Loe Coop Panga pakettide kohta lähemalt siit.

Makseviis sularaha väljastamisel on alati pangakaart. Osaliselt saab tasuda ka boonuspunktidega, kuid pangakaardiga tasutav summa peab olema minimaalselt 1 €.

Hetkel veel sularaha Coop Panga arvelduskontole panna ei saa. Töötame selle nimel, et tulevikus oleks kauplustes võimalik teha ka sissemakseid.

Ei, praegu Nutikassast sularaha välja võtta pole võimalik.
 

Coopi kauplustes tuleb sularaha väljastamiseks tehing alati PIN-koodiga kinnitada. See on  turvalisuse tagamiseks ja veendumaks kaardi kasutaja isikusamasuses.

Ühe tehinguga saab välja võtta minimaalselt 5 € ja maksimaalselt 100 €. Kui soovid suuremat summat, on Sul võimalik tehingut nii mitu korda teostada, kui tarvis. Suuremate summade puhul soovitame Sul siiski külastada pangakontorit või kasutada pangaautomaadi olemasolul seda.

Veendu, et Sinu arvelduskontol on piisavalt vabu vahendeid. Seda saad Coop Panga kliendina teha hõlpsalt Coop Panga mobiiliäpis. Kui oled kindel, et Sul on rahalisi vahendeid, kuid tehingust keeldutakse panga poolt, võib olla põhjus selles, et oled oma pangakaardi sularaha limiiti ületanud.

Juhul, kui oled mõne muu panga klient, veendu, et pank on seda sorti tehingud lubanud. 

 

Jah, kaupluse teenindaja ei pea kliendile teenust osutama juhul, kui talle tundub, et inimene ei tee seda omal soovil või ei tea, miks ta seda teeb. Ka võib teenindaja sularaha väljastamisest keelduda juhul, kui kassas pole piisavalt vahendeid.

Sellises olukorras tuleks ühendust võtta Coop Panga klienditoega, helistades numbril 669 0966 või kirjutades aadressile klienditugi@cooppank.ee. Soovi korral saad vastava teate jätta ka Coop Panga internetipanka.
 

Enne tehingu tegemist tuleb tehing kinnitada PIN-koodiga. Kui tehing on kinnitatud eksliku summaga, siis seda ei saa tagasi pöörata, seega tuleb veenduda tehingu summa õigsuses enne selle kinnitamist.

Kui sularahast jääb puudu, saab alati teha ühe täiendava ostu ja puudujääva summa välja võtta.

Praegu Coopi kauplustes sularaha sissemakseid teha ei ole võimalik, mis tähendab, et pead olema veendunud oma soovis sularaha välja võtta. Töötame selle nimel, et tulevikus saaks kauplustes ka sularaha sissemakseid teha.

Boonuspunktide ja paremate hindade saamiseks tasub Sul alati kaart kindluse mõttes uuesti registreerida. 

Panga väljavõttel näeb ostusummat ja sularahatehingut eraldiseisvate tehingutena.

Kaupluse kassapidaja ei näe, kui palju on Sinu arvelduskontol vabu vahendeid.

Kui Sa pole vabade vahendite olemasolus kindel, soovitame Sul enne tehingut kontrollida vaba jääki meie mobiilirakenduse vahendusel, mille saab telefoni alla laadida Android seadme puhul siit ja iOS seadme puhul siit. 

Tegu on ostudest eraldiseisva osaga, mistõttu selle eest boonuspunkte ei saa.