Julia Gubskaja: Coop on nagu suur ja heas töökorras mehhanism

Julia on Coop Tartus personalispetsialist. Foto: Coop Tartu

Pärast keskkooli lõpetamist ja õmbleja-juurdelõikaja kutsehariduse omandamist kasvatasin kodus kahte last. Kui noorem tütar sai kahe aastaseks, võtsin end töötukassas arvele ja läbisin müüja kursused. Tol ajal elasin Tartus Variku kaupluse lähedal ja see oli meie pere kodupood – väike, hubane, valgusrikas. Otsisin aktiivselt ka uut töökohta ja just sinna kauplusesse sattusin ma 2001. aasta lõpus praktikale. Sellest sai alguse minu teekond Coopis. 

Esimesed aastad töötasin Variku kaupluses ja Karete Konsumis ning 2006. aastal asusin tööle vana Kaubamaja mänguasja- ja raamatupoes. Tänu suurepärastele kolleegidele, kes mind uues kohas soojalt vastu võtsid, oli lihtne oma tööd hästi teha ja kaupluse külastajatele head tuju jagada. 2011. aastal paluti mul asendada lapsehoolduspuhkusele jäänud raamatupoe juhatajat ning aasta hiljem lõpetasin Ettevõtte sotsiaalsfääri ja personali juhtimise eriala Majanduse ja juhtimise instituudis. Kõrghariduse omandamise järel pakkus Tartu Coopi juhtkond mulle ainukordset võimalust asendada lapsehoolduspuhkusele jäävat personalitöötajat. Võtsin ettepaneku vastu, sest teadsin, et uuel ametikohal saan end areneda ja praktiseerida koolis omandatud teadmisi. Minu jaoks on igasugune muutus natuke harjumatu ja uues ametis pidin lahendama esialgu keerulisena tunduvaid ülesandeid. Mul vedas kolleegidega, sest nende abiga sain oma tööga hästi hakkama. Iga päev õppisin juurde uusi teadmisi ja nii asendus ajutine personaliassistendi koht püsiva personalispetsialisti kohaga. 

Tänaseks töötan Coop Tartus juba 20 aastat ja ma ei ole kordagi kahetsenud, sest Coopis sain teada, mis on tööõnn. Minu jaoks tähendab see oma tööülesannetega edukalt hakkamasaamist ning sõbralikke ja usaldavaid suhteid kolleegidega. 
Igale ettevõttele on olulised rahulolevad ja motiveeritud töötajad, sest nende emotsioonid mõjutavad ka klienti. Coop Tartu jaoks on tähtis oma töötajate hoidmine, nende arengu toetamine ja töötajate kasvamine koos ettevõttega. Saan olla uhke, et paljudest meie klienditeenindajatest  on välja kasvanud kaupluste müügijuhid ja juhatajad.

Coop on nagu suur ja heas korras mehhanism.

Coop on nagu suur ja heas töökorras mehhanism - nii tore on tunda ennast selle osana. Minu panus suures ettevõttes võib olla küll väike, aga tean, et oma tööga aitan kaasa Coopi eduloole. 

Artikkel ilmus Coopi siselehes Coop Teataja suvel 2022. 

Veel karjäärilugusid