„Kondimootoriga tööle“ kampaania kutsub aprillis kõiki liikuma

29.03.2018 Tarbijamängud

Kõigi vahel, kes aprillis iga päev vähemalt osaliselt töö- ja kodutee kondimootoril läbivad, oma liikumised liikumisäppi Fit100 kirja panevad ning oma 4-liikmelised tiimid registreerivad, loositakse välja auhindu Coop Eestilt, Sportlandilt ja Eesti Olümpiakomiteelt.

„Kondimootoriga tööle“ aktsioon toimub terve aprilli- ehk töökohaspordikuu vältel. Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse juhi Peeter Lusmägi sõnul on aktsiooni eesmärk innustada inimesi liikumiseks kasutama bensiini-, diisli- ja elektrimootori asemel rohkem omaenda kondimootori jõudu. 

„Meie liikumisharrastuse uuringutes nimetatakse ajapuudust ühe peamise põhjusena, miks vähe liigutakse. Kaval viis oma liikumisaktiivsust suurendada on kasutada selleks aega, mis kulub hommikul tööle minekuks ja õhtul töölt tulekuks. Parem enesetunne, rohkem energiat ja rõõmsam tuju on garanteeritud, eriti pärast pikka pimedat talve kätte jõudval kevadkuul,“ lausus Lusmägi.

Liikumisviisidena lähevad arvesse käimine/kepikõnd, jooksmine, rattasõit/maastikurattasõit ning rulluisutamine/rullsuusatamine. See, kui pika osa töö- või koduteest läbib osaleja kondimootoril, on tema enda otsustada. Arvestus ei käi selle peale, kes kogub rohkem kilomeetreid, vaid oluline on hoopis liikumise regulaarsus.

Kuidas osaleda?

Kes soovib ettevõtmisesse kaasata sõbrad ja oma liikumisaktiivsust teiste tiimidega võrrelda, peaks kokku panema vähemalt neljaliikmelise võistkonna – tiimi arvestuses läheb kirja neli aktiivsemat osalejat. Oma tiimile tuleks panna nimi, kasutades selleks teemaviidet ehk hashtag'i (tiiminimi peab olema kujul #Tiiminimi, näiteks: #Fit100). Võistkonna saab registreerida siin: https://kondimootor.ee

Osalemiseks tuleb iga päev perioodil 02.04-30.04 märkida oma Fit100 treeningpäevikusse vähemalt üks liikumine, mille eest saab osaleja 1 punkti. Päevas saab iga osaleja teenida maksimaalselt 2 punkti ning iga võistkond maksimaalselt 8 punkti. 

Aktiivsetele kondimootoriga liikujatele on välja pandud auhinnad Coop Eestilt, Eesti Olümpiakomiteelt ja Sportlandilt. Parim võistkond võidab Sportlandist lausa 1000 euro väärtuses spordikaupa. Loe auhindade ja tingimuste kohta lähemalt siit.

Kampaaniat korraldavad SportID, Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile ja Kultuuriministeerium. Mullu osales aktsioonis 260 meeskonda.