Marju Leedo – poes ka vabadel päevadel

Saaremaa Kaubamaja Toidumaailma juhataja Marju Leedo

Saaremaa Kaubamaja Toidumaailma juhataja Marju Leedo paistab juba kaugelt oma signatuursoenguga silma. Kuid silmapaistev on ta ka igas muus mõttes.

Marju on tänaseks Coopis tööl olnud kuus aastat. See aeg on tema arvates möödunud kiiresti. Õppetunde ja arenemist on olnud palju. „Tänaseks tean, et iga olukord laheneb, isegi siis, kui see alguses tundub lahendamatu,“ ütleb naine ja lisab, et sellistel hetkedel on kõige olulisem jääda rahulikuks. „Hoia oma padruneid, sel hetkel ei tohi rapsima hakata. Lahendus tuleb õigel hetkel, lihtsalt kannatust peab olema.“ Marju peabki enda kõige suuremaks õppetunniks seda, et on õppinud kannatlikkust.

Elukestev õpe

Aga pidevat arenemist ja õppimist on Marju elus palju. Ja just nii talle meeldibki! „Kõigepealt õppisin tööstuskaupade kaubatundmist, aga 51-aastaselt lõpetasin tehnikaülikooli Kuressaare kolledži väikeettevõtluse erialal.“ Naise ülikooliõpingud langesid samasse aega tütre ülikooliaastatega. „Kuna minu esimene õppimise aeg jäi ikkagi eelmisesse sajandisse, siis ma ei oleks uskunud, et õppimine on nii palju muutunud. Vanasti oli kõik ette antud, nüüd on võimalik valida, mis aineid võtad ja kui palju neid teed. See meeldib mulle ikka palju rohkem. 

Võiks öelda, et ma täitsa kaifisin seda kõike.“ Lisaks õppis Marju veel ka Lääne-Viru rakenduskõrgkooli müügikorralduse erialal Coop Saaremaa korraldatud töökohapõhises õppes ja unistab juba psühholoogiakursustel osalemisest. Möödaminnes läbis ta ka giidikursuse. Oma viimaseks suurimaks töövõiduks peab ta Rae Konsumi kolimist uutesse ruumides, st Saaremaa Kaubamaja alumisele korrusele. „Pool aastat tagasi, kui avasime Saaremaa Kaubamaja Toidumaailma uutes ruumides, tundsin ikka suurt pingelangust küll,“ meenutab ta. Marju sõnul oli tegemist üsna intensiivse perioodiga. Mõnda aega tuli tal olla kahe kaupluse juhataja ja kanda hoolt nii vana Rae Konsumi kui ka uue Saaremaa Toidumaailma eest. „Ilma meeskonnata poleks ma seda suutnud. Lisaks tavameeskonnale olid abiks nii ühistu kontori kui ka teiste poodide rahvas. Meil olid pikad päevad, kuid see oli ka omamoodi mõnus periood. Tundsin seda tugevat õlg õla kõrval tunnet. Meil kõigil oli üks eesmärk ja me pingutasime selle nimel ning lõpuks, kui eesmärk oli saavutatud, oli ikka väga hea tunne sees,“ räägib ta Saaremaa Kaubamaja Toidumaailmas ringi jalutades.

Marju tööd ja tegemisi piilu videost

Algselt avaldatud Coopi töötajate siseajakirjas Coop Teataja kevadel 2023. 

Veel karjäärilugusid