Puurmani vana piimameierei vundamendile kerkis uus Coopi kauplus

Puurmani vana piimameierei vundamendile kerkis uus Coopi kauplus

06.06.2024 Uudised

Jõgeva Majandusühistu avas Puurmani alevikus piirkonna ainsa toidukaupluse Coop Konsumi koos Ehituskeskusega, tänu millele on lisaks igapäevastele toidu- ja esmatarbekaupadele müügil ka ehitusmaterjalid ja majapidamistarbed.

“Uues ruumikas kaupluses on varasema väikekauplusega võrreldes kolm korda suurem sortiment, nutikad ostulahendused ning olulise täiendusena ehituskaubad,” ütles Jõgeva Majandusühistu juht Georg Caius Kutsar. “Kaupluse avamispäeval võis kohalike elanike silmist lugeda, kui oluliseks nad uue kaupluse avamist peavad, sest enam ei pea vajaliku kauba ostmiseks sõitma kümneid kilomeetreid. Eriti puudutab see inimesi, kes igapäevaselt autot ei kasuta.” 

Kaasaegses ligi 1000-ruutmeetrises kaupluses avanevad klientidele kauaoodatud võimalused: ostude tegemiseks saab kasutada nii tava- kui nutikassasid, kohapeal on võimalik osta sooja kohvi ja teed ning veel ühe olulise uuendusena saab tellida Coop Kokkade peolaua toidud otse kodulähedasse kauplusesse. Samuti mahub varasemast rohkem valikusse soodsate hindadega kampaaniatooteid.

Jõgeva Majandusühistu ehitas Puurmani Coop Konsumi ja Ehituskeskuse 112 aastat tagasi tegevust alustanud väärika ajalooga hoone – piimameierei vundamendile. Peale uue kaupluse avamist sulges uksed kõrval asuv vana pood “Tarve”, mis oli nii seest kui väljast amortiseerunud. Uue kaupluse ehitamine maksis ligi 2,5 miljonit eurot ning seda rahastati ühistu suuremate kaupluste kasumist.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal ehitamas seitset uut kauplusehoonet ning rekonstrueerimas 13 Coopi kauplust. „Eelmisel kuul avasime kauplused Aegviidus, Kõpus ja Nasvas. Veel enne jaanipäeva on Coopil plaanis avada kaks täiesti uut kauplust Tallinnas ja Valgas ning rekonstrueeritud kaupluse Häädemeestel. Coopi eesmärk on parandada kodumaise kauba pakkumist igas Eestimaa paigas,“ lisas Rohtla.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 320 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2023. aastal oli Coopi kaupluste käive 863 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,5 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.

Puurmani Coop Konsumi ja Ehituskeskuse foto

Autor: Coop

Lisainfo

Puurmani vana piimameierei vundamendile kerkis uus Coopi kauplus

Martin Miido

Coop Eesti Keskühistu kommunikatsioonijuht

+372 56 954 754

martin.miido@coop.ee