Otse praktikalt: Coopi tulek oli parim otsus!

Kätlin on Coopis praktikal juba maikuust. Foto: Coop

Tulin Coopi praktikale selle aasta mai kuus, tulin siia teise kursuse turunduse praktikat sooritama. Varem töötasin aastaid ilu valdkonnas - alustasin sellega juba gümnaasiumi ajal. Ühel hetkel sain aru, et selle valdkonna juures meeldis mulle kõige rohkem teenuse müümine ja sotsiaalmeedia tegemine. Kui jäin lapsehoolduspuhkusele, siis teadsin, et vana ameti juurde ma naasta ei soovi ja lapse üheksa kuuseks saades asusin õppima Tallinna Majanduskoolis turundusspetsialistiks.  

Siin on uskumatult kokkuhoidev meeskond. Olen küll tagasihoidlik inimene ja uues seltskonnas pigem vaikne, aga Coopis pole ma end kordagi ebamugavalt tundnud. Tunnen, et mind juhendatakse pühendunult ja päriselt soovitakse, et saaksin siit uusi oskusi ja teadmisi kaasa võtta. Ma olen väga tänulik selle eest. 

Aga miks just Coop? Suur ettevõte tundus hea koht õppimiseks. Teadsin, et Coopis on suur turundusmeeskond ja see annab mulle võimaluse näha turundust paljudest erinevatest külgedest. Tegelikult soovisin Coopi praktikale tulla juba möödunud aastal, aga kuna võtsin ühendust suve keskpaigas ja inimesed olid juba puhkustel, siis jäi tol korral Coopi tulemata. Kuigi sel aastal kahtlesin, kas võtta uuesti ühendust, siis olen tänulik oma abikaasale, kes mind utsitas. Coopi tulek oli parim otsus! Siin oldud aja jooksul olen saanud selgust, mis mulle turunduse juures meeldib. 

Enne praktikale tulekut oli Coop minu jaoks täiesti tavaline toidukauplus nagu kõik teisedki. Panin tähele vaid seda, et Coopi kauplusi on maapiirkondades rohkem. See tundus teistmoodi, sest tihti rajatakse poed pigem linna, sest seal on palju kliente. Teadsin sedagi, et Coop on kodumaine ja poodides on rohkem eestimaist kaupa kui mujal, kuid alles praktikal sain teada, et Coop on ühistuline ettevõte ja mida ühistulisus üldse tähendab. 

Tänaseks olen teinud ühe põhimõttelise muutuse: kui varem ostsin maale minnes kõik asjad linnast kaasa ja kohalikus poes käisin vaid hädapärast, siis nüüd teen maale minnes kõik ostud oma kohalikust külakauplusest. 

Artikkel on refereeritud Coopi töötajate ajakirjast Coop Teatajast suvel 2023. 

Veel karjäärilugusid