Uus Aegviidu Coopi kauplus. Autor: Tiina Lõugas
Uus Aegviidu Coopi kauplus. Autor: Tiina Lõugas

Coop avas Aegviidus uue kaupluse

16.05.2024 Uudised

Harju Tarbijate Ühistu avas täna Aegviidu alevis uue kaasaegse Coopi kaupluse, mis pakub kohalikele inimestele senisest kaks korda suuremat sortimenti. Matkapealinnale kohaselt on Aegviidu läbijatele valikus mitmeid matkajale sobivaid vahepalasid.

Harju Tarbijate Ühistu juhatuse esimehe Jaan Marjundi sõnul otsustati kuuekümnendatel ehitatud kauplus-söökla tüüpi hoone lammutada ning ehitada uus, kuna hoone müügisaali laiendamiseks puudusid sobilikud tingimused ning hoone ülalpidamine muutus aastatega üha kulukamaks. „Vanast hoonest jätsime alles keldri, kuid kõik ülejäänu on ehitatud parimaid tänapäevaseid ja energiasäästlikke tehnoloogiaid kasutades,“ ütles Marjundi.

Uue kaupluse ehitus läks maksma ligi kaks miljonit eurot, mida rahastati ühistu teiste suuremate asulate kaupluste kasumist.

„Tänu laienenud müügisaalile jõuab Aegviidu elanikeni senisest palju suurem valik kampaaniatooteid, mille osakaal on viimastel aastatel toidukauplustes märgatavalt kasvanud,“ ütles Marjundi. „Kaupluses on avaramad riiulivahed mugavamaks liikumiseks, lisaks traditsioonilistele kassadele saab kiiremate ostude tegemiseks kasutada Nutikassasid. Suvitajatele ning matkajatele mõeldes on kauplusest võimalik osta pehmet jäätist, sooja kohvi, saiakesi ja pitsasid ning hoone ees on pingid kõige selle nautimiseks ning puhkamiseks.“

Uues kaupluses jätkavad kõik endised kaupluse töötajad, kes vahepealsel perioodil olid abiks teistes Harjumaa Coopi kauplustes. „Lisaks olemasolevale kollektiivile plaanime mõned inimesed täiendavalt juurde palgata,“ ütles Marjundi.

Kaupluse planeerimisel tehti koostööd kohaliku omavalitsusega, et hoone välisilme sobituks piirkonna loodusliku keskkonnaga. Kuigi ümbritsevat metsa arvestades ei olnud mõistlik päikesepaneele paigaldada, on kauplus energiasäästlik tänu LED-valgustusele ning energiaefektiivsetele kütte- ja külmutusseadmetele.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal ehitamas seitset uut kauplusehoonet ning rekonstrueerimas 13 Coopi kauplust. „Lähema kuu jooksul plaanime lisaks Aegviidu kauplusele avada neli täiesti uut kauplust ning taasavada uksed kahes põhjalikult renoveeritud Coopi kaupluses,“ lisas Rohtla.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 320 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2023. aastal oli Coopi kaupluste käive 863 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,5 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.