Pildil Saaremaa Tarbijate Ühistu kaubandusjuht Marika Mägi ning juhatuse liikmed Mai Takkis ja Kalle Koov
Pildil Saaremaa Tarbijate Ühistu kaubandusjuht Marika Mägi ning juhatuse liikmed Mai Takkis ja Kalle Koov

Coop avas juba kolmanda kaupluse ühe nädala jooksul

23.05.2024 Uudised

Saaremaa Tarbijate Ühistu avas täna Nasva alevikus põhjalikult renoveeritud Coopi kaupluse, mille kaupade sortiment on kohandatud vastavalt asukohale rannatee ääres.

Lisaks igapäevastele toidu- ja esmatarbekaupadele pakutakse poes küpsetatud pirukaid ja saiakesi, kohvi, sooja suppi, suvemänguasju. Jäätise valikusse on lisatud pehme jäätis. Samuti on kõik vajalik grillimiseks ja enim nõutud tarbed kodusteks remonditöödeks.

Kaupluse 115-ruutmeetrine müügisaal suurenes ligi 10-ruutmeetrise piimakambri võrra, mis võimaldab rikkalikumat kaubavalikut paremini välja panna, käidelda ja hoiustada. Suurenes ka kauba vastuvõtuala. Töötajate heaolu parandamiseks on täielikult kaasajastatud kontori- ja olmeruumid.

“Algselt oli plaan ehitada uus kauplus, kuid sügisel otsustasime piirduda põhjaliku remondiga. See oli mõistlik otsus, sest väiksema investeeringuga saime pea samaväärse tulemuse - pooleteise kuuga uuendasime maja sise- ja välisviimistluse. Ees ootab veel hooviala korrastamine,” ütles Saaremaa Tarbijate Ühistu juhatuse liige Kalle Koov.

Remonditud Nasva kauplusesse on paigaldatud uus kaubanduslik tehnoloogia: külmakapid, piimakamber, nuti- ja liinikassa. Kauplus on energiasäästlik tänu LED-valgustusele, energiaefektiivsetele külmutusseadmetele, mille jääksoojust kasutatakse kütteks ning sooja tarbevee valmistamiseks. 

“Nasva kaupluse ehituses kasutati rohkelt taaskasutatud materjale – kaubamaja vanad uksed, vaheseinad, talad ja Konsumite ehitusest järele jäänud sandwich-paneelid läksid uuesti kasutusse,” ütles Kalle Koov. “Tulge ja tutvuge uuenenud Nasva kauplusega – väike aga mahutab palju!”

Tänu Coopi ühistulisele ettevõtlusvormile suunatakse kasum tagasi kauplusevõrgu arendamisse, mis võimaldab renoveerida ka väikeseid, kuid kogukonnale väga olulisi väikekaupluseid nagu seda ongi Coopi Nasva kauplus.

Saaremaa Tarbijate Ühistul on 25 kauplust, mis asuvad lisaks tervele Saaremaale ka Liival ja Pärnus.. Nasva pood on avatud iga päev 10-18.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal ehitamas seitset uut kauplusehoonet ning rekonstrueerimas 13 Coopi kauplust. „Eelmisel nädalal avasime Aegviidu kaupluse, eile avasime uue kaupluse Kõpus ja nüüd on ka Nasvas põhjalikult uuendatud pood. Coopi eesmärk on parandada kodumaise kauba pakkumist igas Eestimaa paigas,“ lisas Rohtla.

Coop on Eesti suurim ja vanim toidu- ning esmatarbekaupade kett, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust. Coopi ühistutele kuulub kokku 320 ehk ligi pooled Eesti toidukauplustest. 2023. aastal oli Coopi kaupluste käive 863 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 23,5 protsendiga. Coopis töötab üle 6000 inimese.

 

Nasva kaupluse fotod

Autor: Coop Saaremaa