Kristiina Adamson auhinda vastu võtmas. Foto: Rene Mitt (Visit Harku)
Kristiina Adamson auhinda vastu võtmas. Foto: Rene Mitt (Visit Harku)

Coopi ja Maalehe eestvedamisel peeti Suurupis “Kogukonna hing 2023” simmanit

12.09.2023 Uudised

Coop koos Maalehega kuulutas augusti alguses välja võitja ühise konkursi “Kogukonna hing 2023” tiitlile, kelleks sai Kristiina Adamson Harjumaalt Suurupist. 7. septembril tähistati naise võitu suure külasimmaniga. 

Juba teist aastat järjest toimuvale “Kogukonna hinge” konkursile laekus kevadel ligi 200 ettepanekut, kelle hulgast selgitati žürii abiga välja kümme kandidaati. Hääletamise tulemusel selgus võitja – majakavahi tütar ning viie lapse ema Kristiina Adamson, kelle eesmärgiks on arendada Suurupi küla elu. 

Kristiina võitu tuli Suurupi ülemise tuletorni hoovile tähistama kogu küla ja ümberkaudsed elanikud. Väikeste Lõõtspillide Ühingu muusika saatel tantsiti, nauditi head sööki ja jooki ning mängiti seltskonnamänge. 

Coopi turundusdirektor Ranno Pajuri selgitas, et Coop on ka ise kogukondlikust koostööst välja kasvanud organisatsioon ning just seetõttu on eriti oluline kogukonna elu edendajaid tunnustada. “Oli näha, et üritus läks väga paljudele korda. Samuti innustab selline konkurss ka kõiki teisi, kes teevad vabatahtlikku tööd ja panustavat energiat, elu kogukonnas edasi viima. Konkursiga näitame, et neid inimesi nähtakse ja tunnustatakse,” kirjeldas Pajuri.

Coopi olemuses on anda omadele tagasi ja kohalike kogukondade elu edendamine. Veelgi tähendusrikkam on see, kui saame tunnustada neid aktiivseid inimesi, kes oma kodukoha elu edendamise jaoks panustavad aja ja energiaga ning sütitavad teisigi kogukonnaliikmeid tegutsema.