Coop Eesti juht vahetub

Coop Eesti juht vahetub

29.09.2022 Uudised

Kolm aastat Eesti suurimat kohalike kaupluste võrgustikku juhtinud Alo Ivask lahkub oktoobrist Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe kohalt, kuid jätkab tööd Coop Panga nõukogu esimehena kuni volituste lõppemiseni järgmise aasta mais. Uue keskühistu juhi leidmiseks on käivitatud sihtotsing.

Alo Ivaski sõnul on Coopi piirkondlikud ühistud viimastel aastatel koroona- ja sõjakriisist hoolimata kasvatanud turuosa ning suurendanud turuliidri positsiooni konkurentide ees veelgi. „Coop on tõenäoliselt Eesti parim näide koostööst, kus piirkondlikud tarbijaühistud on oma jõud ühendanud nii kauba sisseostmisel, logistika korraldamisel, arendustegevuses kui ka turundamises ning kasvanud tänu sellele suuremaks kui välismaised ketid või börsifirmad. Tähistasime tänavu Coopi 120. sünnipäeva, mis näitab kui jätkusuutlikult ja edukalt võib kogukondlik majandusmudel traditsioonilise kaubandusega võrreldes tegutseda,“ ütles Ivask.

Ehkki Coopile kuulub juba täna ligi veerand toidu- ja esmatarbekaupade turust, on Ivaski sõnul Coopil potentsiaal kasvada veelgi. „Usun, et inimestele läheb üha enam korda, kelle juures oma igapäevaseid oste tehakse. Kui on valida, kas viia raha välismaisele kaupmehele või kohalikule tarbijaühistule, kes investeerib selle tagasi kogukonda, siis Coopil on siin ilmselge kasvav eelis,“ ütles Ivask. 

Coop Eesti Keskühistu nõukogu esimehe Väino Sassi sõnul on Alo Ivaski juhtimisel viimasel kolmel aastal edukalt toime tuldud kahe suure kriisiga ning seejuures suudetud turuliidri positsiooni isegi kasvatada. „Pole kahtlust, et Alo Ivaski liitumine vahetult enne koroonat ja tänavu eskaleerunud Ukraina sõda on aidanud Coopil teha vajalikel hetkedel kiireid ja õigeid otsuseid. Tänan Alo kogu pühendumuse eest ning soovime talle edu järgmistes väljakutsetes,“ ütles Sassi. 

Alo Ivask asus Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe kohale 2019. aasta oktoobris: „Kahtlemata on olnud väga põnev periood, kuid otsustasin järgmiseks kolmeaastaseks ametiajaks mitte kandideerida, et võtta veidi rohkem aega endale ja perele, et siis uutele väljakutsetele vastu minna,“ lisas Ivask. 

Coop Eesti on suurim ja vanim toidu- ja esmatarbekaupluste kett Eestis, mis koosneb 18 kohalikust tarbijaühistust, kellele kuulub kokku 320 kauplust. 2021. aastal oli Coopi ühistute käive kokku 752 miljonit eurot, millega ollakse turuliider ligi 25 protsendiga. Coop Eesti sai alguse 1902. aastal Antslas, kui kohalike meeste poolt asutati esimene tarbijaühistu. Täna töötab Coopis üle 6000 inimese.